1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bir İlimizde Daha Doğalgaz Bulundu!

Sismik araştırma yapılan bir ilimizde daha doğalgaz bulunduğu müjdesi geldi.

Bafra, doğalgaz, firması, Merty, Merty Enerji Firması, Samsun

Sismik araştırma yapılan Samsun’un Bafra ilçesinde doğalgaz bulundu.

Bir yıldır çalışmalarını yürüten Merty Enerji Firması Bafra’da doğalgaz arama çalışmalarında mutlu sona ulaşmak üzere. Geçen yıl Eylül ayında başlayan çalışmalar sonucunda Balıklar köyünde belirlenen koordinatlar doğrultusunda kurulan sondaj kulesinde sondaj çalışmalarına başlayan Merty Enerji Firması, 700 metrede gazı buldu. Bulunan gazın rezervi ise yapılacak testler sonucunda belirlenecek. Önümüzdeki aylarda Bafra’ya gelecek olan sismik (araştırma) ekibi tarafından yapılacak olan çalışmalar sonunda yeni kuyu yerleri belirlenecek. Buna göre çalışmalar sürdürülecek.

Devlet adına çalışmalarını yürüten Bafra bölgesinin lisans sahibi Merty Enerji, kuyu testlerini yaptıktan sonra doğalgazı yakacak. Yakma sonucunda yapılan basınç testleri sonucunda ne kadarlık bir rezerv olduğu ortaya çıkacak.

Kaynak: İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Felç Olan İşçiye Duyulmamış Miktarda Tazminat!

Samsun’da 2011 yılında elektrik direğinden düşmesi sonucu felç kalan işçi, çalıştığı firmaya açtığı davada toplam …