1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bilim Kurgu Evler Gerçek Olacak

Gelişen teknolojiden destek alan gelecek mimarisi, hayal gücüyle birleştiğinde bilim kurgu filmlerini andıran şehirlerde yaşamak artık uzak görünmüyor.

Dünyanın gün geçtikçe artan nüfusu göz önüne alındığında, yer altı şehirleri ve denizlerde yaşam gibi farklı yaşam alanı arayışlarına gereksinim artıyor.

Gelecek mimarisine ilişkin AA muhabirine bilgi veren Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mimarlık Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekçi Arslan, zaman içinde hızla gelişen bilim ve teknolojinin, mimarlığı tasarım sürecinden, malzemeye ve yapım sistemlerine kadar pek çok farklı boyutta etkilediğini belirtti.

Bu noktada, imkansızı başarabilme azminin kendisine çekici geldiğini dile getiren Arslan, ”Elbette herkes tek katlı ya da iki katlı villa tarzında evlerde yaşamak ister. Ancak, yaşadığımız dünyanın alanı ve yaşayan insan sayısı düşünüldüğünde bu çok da mümkün değil. Yarını düşünerek insanlığa yeni bir vizyon açmak gerekir” dedi.

AA – İSTANBUL – Çiğdem Pala

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Alana Çifte Kazanç!

Bankada düzenli birikim yapıp ilk evini alanlara devlet katkısı sağlayacak sistem 26 Ağustos’ta başlıyor. Bankalar, …