1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Beklenen Proje Mavera Başakşehir Başlıyor!

Başakşehir’in en değerli arazilerinden birinde dev bir proje hayat buluyor. Projede Türkiye’de bir ilk uygulanacak. Daire sahipleri, özel yazılımlar sayesinde evinden market siparişini verecek, aile hekimi ile görüşecek hatta belediyenin halk toplantılarına katılabilecek.

1. Etap konutları, 2. Etap konutları, Başakşehir Belediyesi ve Makro İnşaat A.Ş., Başakşehir projesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Emlak Gündemi, Emlak Gündemi haberleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, MAVERA Başakşehir projesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 17 Mayıs 1995 tarihinde ilk temelini attığı Başakşehir 1. Etap konutları ile 2. Etap konutlarının ortasındaki, Başakşehir’ in en değerli arazilerinden biri olan 25.000 m2 lik alan içerisinde konumlanan ve bölgede merakla beklenen MAVERA Başakşehir projesi başlıyor.

Bölge 1995 yılından itibaren, İstanbul un en hızlı ve sağlıklı gelişen bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bu gelişme paralelinde 2008 yılında ilçe olan Başakşehir, Sağlık kent, Olimpiyat köyü, Biocity ve 1 milyonluk yeni şehir gibi bir çok vizyonel projeye de ev sahipliği yapıyor.

İlçeye adını veren ve ilçenin çekirdeği kabul edilen Başakşehir (Etaplar) bölgesinde yer alan MAVERA Başakşehir projesi, Başakşehir Belediyesi ve Makro İnşaat A.Ş. ortaklığında yükseliyor.

Projede standartlar çok yüksek

Konutlar, dünyanın en iyi markaları ile eksiksiz bir şekilde donatılmış ve her türlü detay düşünülmüş. İznik çinileri ile tasarlanmış Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma, merkezi elektrik süpürge sistemi, Akıllı Ev yönetim sistemi ile entegre edilmiş ve su baskını, gaz kaçağı, yangın ve hırsızlık olaylarında daire sahibine anında ihbar bildiriminde bulunan tam güvenlik paketi, tüm pencerelerde otomatik panjur sistemi gibi yüksek standartlara sahip konutlarda, her katta 2 Daire ve 2 Asansör ile de müstakil bir yaşam planlanmış.

Ayrıca tüm dairelere 2 şer adet kapalı otopark ve misafir otoparkları düşünülmüş. Başakşehir Belediyesinin gelir ortaklığı bulunan projede, Türkiye’de ilk kez Living lab projesi uygulanacak. Daire sahiplerinin kullanımına hazır halde teslim edilecek “Living-Lab” ICT (Bilgi İletişim Teknolojileri) sistemi sayesinde daire sahipleri, tablet bilgisayarları ile evinden market siparişi verebilecek, aile hekimi ile görüşebilecek hatta belediyenin halk toplantılarına katılabilecek.

Projede 6 adet şelale, geniş göletler ve bir çok aktivite bir arada

Projenin peyzajında 6 adet şelale yer alıyor. Her dairenin manzarasına hakim olduğu geniş orta alan, göletler, kumsallar ve palmiyeler adeta bir vahayı andırıyor. Ayrıca projede Açık hava sineması, wi-fi, park, Meyve bahçeleri, Okuma köşesi, çocuk eğlence ve macera parkı, Gençler sokağı, kaykay pisti, tırmanma duvarı, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve daha birçok aktivite alanı yer alıyor.

Sosyal tesislerde ailedeki tüm bireyler ve tüm ihtiyaçlar düşünülmüş

2 adet kapalı havuzun, 2 şer adet SPA, hamam ve fitness salonlarının bulunduğu Sosyal tesis de ayrıca site sakinlerine özel, göl cafe-restorant, çok amaçlı salon, site mescidi ve toplantı, taziye kabul ve sohbet salonları bulunmakta. Çocuklar için kreş alanları ile gençler için oyun ve eğlence alanları da proje de unutulmamış.

Ön satışlar Aralık ayında başlıyor

270 konut ve 70 adet Ticari ünitenin yer aldığı projede 3+1 den 8+2 ye kadar çok farklı daire seçenekleri bulunuyor. Aralık ayında ön satışına başlanacak olan Mavera Başakşehir Projesinde ön satış fiyatları 2.400 TL/m² ile 2.600 TL/m² aralığında belirlenmiş.

Daha detaylı bilgi almak için www.maverabasaksehir.com adresini kullanabilirsiniz.

Kaynak: Haber7

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bakanlıktan Vatan Gazetesi’ne Yalanlama!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, dün Vatan Gazetesi’nde ”Milli Parklar imara açılıyor” başlığı ile yayınlanan …