1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Kötü Haber!

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bakanlığının bütçesi üzerinde konuştu. Terörle mücadelede en ufak bir taviz verilmeden mücadeleye devam edileceğini vurgulayan Bakan Gönül, bedelli askerlik ile ilgili sorulara şöyle dedi:

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bedelli askerlik bekleyenlere, “Askerliğin bedelli oluşuyla ilgili bugüne kadar 8 yıl içinde benim ağzımdan bedelli askerlikle ilgili hiçbir müspet ifade çıkmamıştır. Kanun açıktır. TBMM, kanunun 10. maddesini değiştirmediği müddetçe benim vaatkar konuşmam mümkün değil” dedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, TBMM Genel Kurulu’nda, bakanlığının bütçesi üzerinde konuştu. Terörle mücadelede en ufak bir taviz verilmeden mücadeleye devam edileceğini vurgulayan Bakan Gönül, bedelli askerlik ile ilgili sorulara şöyle dedi:

“Askerliğin bedelli oluşuyla ilgili bugüne kadar 8 yıl içinde benim ağzımdan bedelli askerlikle ilgili hiçbir müspet ifade çıkmamıştır. Kanun açıktır. TBMM, kanunun 10. maddesini değiştirmediği müddetçe benim vaatkar konuşmam mümkün değil. Süre değişimi ile ilgili hiçbir beyanım olmamıştır.”

Profesyonel askerliğe 1986 yılında çıkartılan Uzman Erbaş Kanunuyla adım atıldığını belirten Bakan Gönül, “Zaman içerisinde diğer kanunlarda çıkarılmaktadır. Yalnız profesyonel askerlik değil, karma bir sistem öngörülmüştür” dedi.

-SAKIK’A TEPKİ GÖSTERDİ-

Bakan Gönül, isim vermeden Sırrı Sakık’ın sözlerini eleştirerek, “Vekilin üslubu son derece yanlıştır. Meclis’e yakışmıyor. Ayrıca şöyle bir cümleniz var. ‘Bitirdiyseniz nedir sayın generaller, Milli Savunma Bakanı. Halen duruyor, bitirdim dediğiniz. Bu yol çözmüyor.’ Terörün arkasında mısınız? Bakın bitirdim dedikleri terördür, ben zabıttan okuyorum” dedi.

En büyük payın Milli Savunma Bakanlığı bütçesi denildiğini ifade eden Gönül, “Milli Savunma Bakanlığı bütçesi 6. bütçedir” dedi.

Sırrı Sakık’ın erlere farklı işler yaptırıldığına yönelik eleştirisine de Bakan Gönül, “Erlerin hizmetçilik yapmasını kimsenin tasvip etmesi mümkün değil. İç Hizmet Kanunu var. Milli Savunma Bakanlığı Anayasa’nın bir ürünüdür. Silahlı Kuvvetler vatan hizmetini en iyi şekilde yapmaktadır. Ayrı bir zümre değildir. Hepsi sizin evlatlarınızdır” dedi. (ANKA)

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418