1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bağcılar Belediyesi, Güneşli Meydanı’na Saat Kulesi Yaptı!

Bağcılar Belediyesi, Güneşli Meydanı’na Mardin taşından saat kulesi inşaetti…

Bağcılar Belediyesi, Bağcılar Belediyesi saat kulesi, güneşli meydanı, saat kulesi Bağcılar Belediyesi

Mardin taşının kullanıldığı kule, 10 metre yüksekliğinde. Kulenin yanındaki Atatürk Anıtı da yenilendi. Kule, özel led aydınlatmalarla gece de farklı bir estetiğe bürünüyor.

Bağcılar Belediyesi Güneşli Meydanı’na saat kulesi yaptı. Mardin taşından yapılan saat kulesi 10 metre yüksekliğinde. Kısa sürede tamamlanan saat kulesinin dört tarafında dört ayrı Nacar marka saat bulunuyor. Kule, özel led aydınlatmalarla gece de farklı bir estetiğe bürünüyor. Kulenin yanındaki Atatürk Anıtı da yenilendi.

Kulenin ilçedeki ilk saat kulesi olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kirazlı, Evren ve Menderes caddeleri ile Güneşli Meydan düzenlemesinin tamamlanmasıyla bölgenin cazibesi daha da artacak. Saat kulesinin de bu düzenlemeyi tamamlayan önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum” dedi.

İstanbul Times

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418