1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Avrupa’nın En Yüksek Gökdelenine Türk İmzası!

Rusya’nın başkenti Moskova’da inşa edilmekte olan Mercury City gökdeleninin, Alman araştırma şirketi Emporis tarafından Avrupa’nın en yüksek gökdeleni seçilmesi, bu projede emeği geçen Türk müteşebbislerin de gurur kaynağı oldu.

Avrupa'nın en yüksek gökdeleni, emporis, giriş kontrol, HAVALANDIRMA, ısıtma, londra, Moscow City, Moskova, Rasen Stroy, The Shard, Türk müteşebbisleri, Türk taşaron şirketi Rasen Stroy Türk taşeron şirketleri, video

Moskova’nın ünlü Moscow City gökdelenler sitesinde yer alan ve toplam yüksekliği 338 metre olan “Mercury City”, Londra’daki “The Shard” gökdelenininden 28 metre daha yüksekliğe ulaşarak Avrupa’nın en yüksek gökdeleni ünvanının yeni sahibi oldu.2012 yılı sonunda hizmete açılması beklenen 180 bin metre karelik alana sahip gökdelen toplam 75 kat. Büyük kısmı ofis, üst katları ise lüks daireler olarak tasarlanan Mercury City’nin inşaatı Türk taşaron şirketi Rasen Stroy tarafından gerçekleştirildi.Yeni gökdelenin basına tanıtımı töreninde bir konuşma yapan Mercury şirketi Başkanı Rus milyarder İgor Kasayev, yaptıkları gökdelenin sadece kendi şirketinin değil aynı zamanda Rusya’nın da kalkınması ve hızlı gelişiminin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Kasayev, “Bu gökdelenin inşaatına başlarken kimseyle yükseklik yarışmasına girme gibi bir planımız yoktu. Ama en yüksek gökdeleni yapmaktan da bugün gurur duymaktayız” dedi.

Mercury City Genel Müdürü Vyaçeslav Basati ise konuşmasında yaptıkları gökdeleni denizaltı gemiye benzeterek “Denizaltı gemilerde en ince detaylar ne kadar dikkate alınıyorsa biz de bu gökdelende insanların rahat etmesi için en ince detayları dikkate aldık” ifadelerini kullandı.Tören bitiminde İHA’ya konuşan Basati, “Türk şirketi Rasen Stroy’dan çok memnunuz. Genelde inşaat süresi boyunca siparişçi ile taşaron firma arasında çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ama Rasen Stroy ile tüm sorunları karşılıklı yardımlaşarak yapıcı bir şekilde çözüyoruz. Aramızda bir güven ortamı mevcut. Bu güven sayesinde şimdiye kadar bir çok başarılı projelere birlikte imza attık” şeklinde konuştu.

Kasayev ise “Türk taşaron şirketi Rasen Stroy ile ilişkilerimizden çok memnunuz. Bu şirketin çok profesyonel bir şirket olduğunu bir kez daha gördük. Rasen Stroy ile zaten yıllardan beri işbirliği yapıyoruz ve onların çok güvenilir bir iş ortağı oldukları kanısındayız” yorumunda bulundu.Avrupa’nın en yüksek gökdeleninde bir Türk şirketinin de emeğinin olmasından büyük gurur duyduklarını belirten Rasen Stroy Genel Müdürü Ahmet Rende de, “Bu projenin Türk firması tarafından yapılmış olması bir gurur meselesidir. Ayrıca bu bina Rusya ve Avrupa’nın en yüksek binası durumundadır. Türk taşaron şirketi olarak bu işi başarıyla bitirmiş bulunmaktayız ve çok yakın bir tarihte teslimatı yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Rasen Stroy şirketi Proje Yöneticisi Zafer Gürsoy ise “İnşallah bu projeyi Aralık 2012’de teslim edeceğiz. Ama tam teslim önümüzdeki yılın Eylül ayında olacak. Binada son sistem izleme sistemleri bulunmakta. Ayrıca giriş kontrol, video, ısıtma, havalandırma sistemlerinde en son teknoloji kullandık. Genelde Avrupa üretimi ürünleri tercih ettik. Çok fonksiyonlu bir bina olarak inşa ettiğimiz bu gökdelenin buradaki firmalarda çalışacak veya üst katlardaki lüks dairelerde yaşayacak olan insanlara rahat bir ortam sağlayacağından eminiz” dedi.

İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Adana İnşaat 2013 Fuarı Açıldı

TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Adana İnşaat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Kent Fuarı açıldı. …