1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Autodesk’ten Yeni Nesil Altyapı ve İnşaat Hizmetleri!

Autodesk, yeni nesil altyapı tasarımı ve inşaat teknolojisi Autodesk Project Mercury’i tanıttı. Autodesk Project Mercury, gelecek nesillere yönelik bulut tabanlı altyapı ve inşaat çözümleriyle dikkat çekiyor.

autodeskten-yeni-nesil-altyapi-ve-insaat-hizmetleri

Masaüstü, bulut ve mobil teknolojilerini kapsayan Autodesk Project Mercury, altyapı çalışmaları için BIM hizmetleri kullanımına geçiş sürecini hızlandıracak, ayrıca inşaat mühendisleri, tasarımcılar ve diğer altyapı uzmanlarının; ulaşım, altyapı, kamu hizmetleri, doğal kaynaklar, arazi ve kentsel gelişim projelerini daha verimli bir şekilde tasarlayabilmesini, inşa edebilmesini ve yönetebilmesini sağlayacak.

Autodesk Üniversitesi’nde, Autodesk Infrastructure Modeler yazılımının bulut tabanlı bir yol optimizasyon hizmetinin beta sürümü tanıtıldı.

Project Mercury’nin bulut tabanlı hizmetlerinin ilki olarak sunulacak olan yeni yol optimizasyon hizmeti, hesaplamaları ve tasarımları optimize ve otomatize ederek inşaat mühendisi ve tasarımcıların en uygun maliyetle, en verimli şekilde yol ve otoyol tasarımı yapabilmelerini sağlayacak. Ayrıca maliyetlerin ve proje teslim süresinin azalmasına yardımcı olacak. Yol optimizasyon hizmeti ve diğer Project Mercury çözümleri 2013 yılında satışa sunulacak ve yeni çözümlerin yanı sıra Autodesk Infrastructure Design Suite de dahil olmak üzere Autodesk’in mevcut altyapı çözümlerini içerecek.

Yazan: Ecevit Bıktım

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Büyük Depremin Yıl Dönümünde Odalar Endişeli

Mersin’deki inşaat ve jeoloji mühendisleri, 17 Ağustos 1999 depreminin 16. yılında, deprem kuşağında olan Türkiye’nin …