1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ağaoğlu’ndan My Kabristan!

Attığı her adımı olay olan Ali Ağaoğlu, yaptırdığı aile kabristanı ile de dikkat çekti. Ağaoğlu, 24 mezarlık dubleks kabristana, şirketinin logosunu koydurdu

agaoglundan-my-kabristan

Proje isimlerinde ‘My’ kelimesine yer veren ve proje reklamlarıyla gündemden düşmeyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun şimdi de aile mezarlığı gündeme oturdu. Ağaoğlu’nun İstanbul Çamlıca’da yer alan dubleks mezarlığında şirketinin logosunun olması dikkat çekti.

Aile kabristanında yer alan soyadının kurumsal kimlikteki yazımla aynı olmasınının rahatsızlık vermediğini belirten Ağaoğlu, sadece Çamlıca’da değil Çekmeköy’deki aile mezarlıklarında da soyisimlerinin bu şekilde yazıldığını söyledi. 5 bin kişilik büyük bir aile olduklarını ifade eden Ağaoğlu, bu şekilde yazılımın büyük ailelerin kabristanlarında kullanılan bir yöntem olduğunu, yeni bir kabir yaptırdığında da bu şekilde yazdıracaklarını belirtti.

İKİ KATLI MEZAR
Ağaoğlu, Çamlıca’daki mezarlığın dubleks olduğunu ve 24 mezar yerinin bulunduğunu, bununla birlikte babaannesinin, amcasının ve amcasının eşinin hali hazırda oraya defin edilmiş olduğunu da kaydetti. Ağaoğlu’nun Çekmeköy’deki aile mezarlığı da 24 mezar yerinden oluşuyor.

BABAM BENİ HIRSLANDIRDI
Ali Ağaoğlu, babasıyla yaşadığı çatışmanın, iş hayatındaki büyük çıkışının başlangıcı olduğunu söyledi. Bir TV programına katılan Ağaoğlu, 4’üncü sınıftayken okul çıkışı babasının fırınına gidip buranın muhasebe hesaplarını tuttuğunu belirtti. Ağaoğlu, şöyle konuştu: “1997’de büyük araziler alıp, satıyorduk. Ben hep o işlere giriyordum. Babam istemiyordu ve sonra babamla kuşak çatışması yaşamaya başladık. Sonra babamdan ne aldıysam teslim ettim. Babamın engellemelerine rağmen hırslandım ve bu noktaya geldim.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ağaoğlu: Askeri Alanları Bana Verin

Tartışmalara neden olan askeri alanların imara açılması konusuna “Maslak’taki askeri alanı bana verin, 239 ev …