1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Adana’da Belediye Meclis Üyesi’ne Kaçak Villa Cezası!

Adana’da, AK Parti’li Büyükşehir ve Çukurova İlçe Belediye Meclis üyesi Levent Özveren ile turizmci eşi Müge Sürmeli Özveren, kamu arazisine kaçak villa yaptıkları iddiasıyla 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Çiftin cezaları ertelendi.

İddiaya göre, Çukurova Belediyesi ekipleri, yerel seçimlerden yaklaşık 1 yıl önce, 10 Nisan 2009’da, Levent- Müge Sürmeli Özveren çiftinin 100. Yıl Mahallesi’nde kaçak villa yaptıkları iddiasıyla işlem yapıp, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Otel ve su parkı işletmeciliği de yapan Meclis üyesi Levent Özveren ve eşi Müge Sürmeli Özveren hakkında, ’imar kirliliğine neden olmak, mühür bozmak’ suçlarından Adana 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Toplam 8’er yıla kadar hapisleri istenen sanıklardan meclis üyesi 2 çocuk babası Levent Özveren suçlamayı kabul etmedi. Arsanın kamuya ait olduğunu bilmediklerini ileri süren Özveren, “Herhangi bir mühürleme işlemi yapılmadı. Yapıldıysa da benim bilgim yok” dedi. Eşi Müge Sürmeli Özveren de suçlamayı kabul etmedi.

Mahkeme, sanıklara ’imar kirliliğine neden olmaktan’ 10’ar ay hapis cezası verip, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, ’mühür bozma’ suçundan ise beraatlarine karar verdi.

HÜRRİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Alıcısı Küçüğe Yöneldi!

Adana ve Gaziantep’te prestij projelere imza atan Kurt İnşaat Yönetim kurulu Üyesi Aykut Kurt, konut …