1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri’nden İddialara Yanıt!

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI: – “YAPSAN İNŞAAT ALDIRMAZ DÖNEMİNDE BELEDİYEMİZDEN İHALE ALMAMIŞTIR” – “SÖZ KONUSU İDDİALARIN TAMAMI GERÇEK DIŞIDIR”

adana-buyuksehir-belediyesi-fen-islerinden-iddialara-yanit

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, yerel bir gazetenin ortaya attığı iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, yerel bir gazetenin 12 Ocak 2013 tarihli sayısında YAPSAN Yapı ve İnşaat Limited Şirketi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden trilyonlarca liralık ihale aldığı yönünde bir iddia ortaya atıldığı belirtilerek, “Gazete haberinde; firmanın AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı’nın dünürüne ait olduğu belirtilmiş ve sanki bu nedenle adı geçen firmaya ayrıcalık yapıldığı izlenimi verilmeye çalışılarak kamuoyu nezdinde Büyükşehir Belediyesi suçluymuş gibi gösterilmeye çalışılmıştır.

Söz konusu gazetenin ortaya attığı iddiada adı geçen YAPSAN Yapı İnşaat Limited Şirketi, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın göreve geldiği 17 Haziran 2010 tarihinden bugüne kadar belediyemizden hiçbir ihale almamıştır” denildi. Gazetenin haberinde bahsi geçen ve YAPSAN İnşaat firmasına verildiği iddia edilen bazı ihaleler ile ilgili şu bilgilere yer verildi: “Karaafat Caddesi Mavi Bulvar DSİ sulama kanalı üzeri köprü inşaatı ihalesi 2011 yılında gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu ihale BAYKON İnşaat üzerinde kalmıştır ve şirketin sahibi Zeki Baykam’dır. Bülent Angın Bulvarı (Duygu Cafe civarı) Mavi Bulvar DSİ sulama kanalı üzeri köprü genişletme inşaatı ihalesi yine 2011 yılında yapılmıştır. İhale ALPİN İnşaat üzerinde kalmıştır ve firma sahibi Alpaslan Küsin’dir. Tellidere mevkii Mavi Bulvar ‘DSİ sulama kanalı üzeri köprü genişletmesi inşaatı ihalesi de 2011 yılında yapılmıştır. Söz konusu bu iş de ALPİN İnşaat üzerinde kalmıştır.”

İHA (İhlas Haber Ajansı)

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418