Reklamı Kapat

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 9 Güne Bitiyor!

Editör: SerMimar Tarih: 12 - Ağustos - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bütün işlerinin 9 gün içinde biteceğini söyledi.

yavuz-sultan-selim-koprusu-9-gune-bitiyor

15 Temmuz darbe girişiminin süren mega projeleri etkilemediğini ifade eden Arslan, katıldığı bir TV programında Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki işlerin 20-21 Ağustos’a kadar tamamlanacağını söyledi. Arslan, şöyle konuştu:

İLK İHALE YÜKSEL’İN

“Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün iki özelliği var. Büyük ağır kamyonların İstanbul trafiğine girmeden kuzeyden geçmesi, demiryolu da barındıracak olması. Bağlantı yolları da var. Tamamen bitmiş durumda. Geçen cumartesi şantiyeyi Başbakanımızla ziyaret ettik. Bir aksaklık yok.” Mega projelerin de tam gaz sürdüğünü belirten Arslan “3 katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi 6.5 milyon insanın yolculuk yaptığı diğer raylı sistemlerle ve karayoluyla entengre olacağını belirterek “Sondajların yapılması ve yap işlet devret modeliyle ilgili şartnamenin hazırlanması için müşavirlik ihalesine çıktık. İtalya, İspanya ve Türkiye’den üç firma başvurdu. Yüksel Proje ihaleyi kazandı” diyerek, ihaleye bir yıl içinde çıkılacağını söyledi. Avrasya Tüneli’nin 20 Aralık’ta açılacağını da anlatan Arslan, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin havalimanlarına verilmesi konusunun gündemde olduğunu belirtti.

KANAL İSTANBUL İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Osmangazi Köprüsü’nden günde 15 bin araç beklenirken 20 bin araç geçtiğini de belirten Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de 2017’de temelinin atılacağını ifade etti. Kanal İstanbul Projesi için birçok alternatif güzergah çalıştıklarını ve son aşamaya geldiklerini ifade eden Arslan, “Kanal İstanbul ile ilgili finansal yöntemi şu an çalışıyoruz. Sonra inşallah onun da ihale süreçlerini başlatacağız. Kanal İstanbul’un daha fazla gecikmeye tahammülü yoK” dedi.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje