1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mercedes 1 Milyon TL ile Van’a 121 Hürriyet Evi Yaptırıyor!

Mercedes, 1 milyon TL’lik bağışıyla Van’a 121 ‘Hürriyet Evi’nin daha kurulmasını sağlayacak. Böylece ‘Hürriyet Mahallesi’ kampanyası kampanyasında ulaşılan ev sayısı 380’den 501’e, toplam bağış tutarı ise 4.1 milyon TL’ye ulaşmış olacak

Hürriyet’in depremin vurduğu Van Erciş için başlattığı, ‘Hürriyet Mahellesi’ kampanyasında Mercedes-Benz Türk’ten 1 milyon TL’lik büyük destek geldi.

Gelişmeleri takip ettik
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz’un Van için yaptıkları bağış konusunda şu açıklamayı yaptı: “Van ve Erciş’te meydana gelen depremin sonuçlarını derin bir üzüntü ile takip ettik. Yaşanan bu doğal afet sonucu yaşamlarını kaybedenlere Tanrı’dan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Depremden sonraki ilk günlerde ülkenin her tarafından bir şekilde yoğun yardım geldiği için gelişmeleri takip etmeyi ve sonraki aşamada ortaya çıkacak ihtiyaçları görmeyi tercih ettik.”

Hürriyet’e destek
Şimdi sağlam ve kış şartlarına uygun barınma olanaklarının en önemli ihtiyaç olduğunu gördüklerini kaydeden Kurz, “Hürriyet Gazetesi, ‘Hürriyet Mahallesi’ ile çok güzel bir yardım projesi başlattı. Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak 1 milyon TL tutarında bir bağış ile konteyner evlerden oluşacak bu mahalleyi destekleme kararı aldık. Bu desteği vermekten büyük mutluluk duyuyoruz ve böylece depremzedelerin yaşadıkları zorlukların aşılmasına katkıda bulunabileceğimizi umuyoruz” dedi.

Her biri 5 kişilik
Hürriyet Kızılay işbirliğinde başlatılan kampanya ile kurulacak evler, deprem nedeniyle evsiz kalan vatandaşlara sıcak bir yuva olacak. Hürriyet’in başlattığı kampanya ile kurulacak evler 5 kişiyi barındıracak kapasitede. Van’ın kış şartlarına uygun olarak yapılan evlerin içinde tuvalet ve banyo da bulunuyor. Daha kalabalık aileler için ise banyosuz ve tuvaletsiz evler, Hürriyet evlerine monte edilerek kullanılacak. Böylece hane halkı ayrı yerlerde yaşamak zorunda kalmayacak.

Hürriyet Mahallesi’ne kimler bağış yaptı?
Doğan Grubu’nun 1 milyon liralık bağışıyla başlatılan kampanyaya okurların desteğinin yanında şirketler de büyük yardımlar yaptı. Kampanyaya yapılan bağışlardan bazıları şöyle:

Trabzonspor kulubü kampanyaya 83 bin lira katkıda bulundu.
Limak Bitlis Çimento şirketi 50 bin lira bağışlarken, LC Waikiki, 10 ev karşılayacak şekilde 82 bin 500 lira katkı yaptı.

Ankaralı işadamı Hayrettin Özaltın 15, TAV Havalimanları Holding ise 10 Hürriyet Evi için bağışta bulundu.

Tamsa Fayans Sanayi 31 bin lira bağışladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) iştiraki GTİ’den (Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.) 20 ev yapımını karşılayacak miktarda 165 bin liralık bağış gelirken, Akfen Holding’den de 20 ev kurulmasını sağlayacak 165 bin liralık bağış kampanyaya aktarıldı.

Unifree 100 bin lira bağış yaparken, Bilkent Holding, 60 bin lira bağışta bulundu.

Emre Özpeynirci / HÜRRİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2017 Cazibe Merkezleri Programı Uygulama Esasları Belirlendi!

Cazibe Merkezleri Programı uygulama esasları belirlendiDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri …