1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Eski Galata Köprüsü, Pazar Akşamı Trafiğe Açılıyor!

Eski Galata Köprüsü, 8 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de trafiğe açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki bakım çalışması nedeniyle yoğunlaşan trafiğin rahatlatılması amacıyla Balat-Hasköy arasına taşınan eski Galata Köprüsü, 8 Temmuz Pazar günü trafiğe açılacak.

İki yaka arasındaki kara bağlantıları ve dubalarının bakımı biten köprü, teknik bakımlar yapılarak hazır hale getirildi.

Köprünün eklem ve bağlantı noktaları, elektrik tesisatı, asfalt bakımı, giriş çıkış rampaları değiştirildi, trafik yön levhaları yerleştirildi.

8 Temmuz Pazar günü trafiğe açılacak köprünün üzerindeki hız limiti 40 kilometre olarak belirlenirken, köprünün altından 8 metre eninde, 4.5 metre yüksekliğindeki deniz taşıtlarından büyük taşıtların geçişi mümkün olmayacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Haliç Köprü Onarımı Okulların Açılmasına Yetişecek Mi?

Köprü onarımının okulların açılmasına yetişmesi için 110 işçi geceli gündüzlü çalışıyor. Trafik çilesi çeken İstanbullular …