Reklamı Kapat

Eroğlu Merter Platform Tüm Ayrıntılarıyla 84 Soruda!

Editör: SerMimar Tarih: 10 - Ocak - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Eroğlu Yapı’nın hayata geçirdiği Platform Merter’de daireler ana dekorasyonu tamamlanmıs olarak (mutfak, banyo, seramik, parke, boya) teslim ediliyor. Proje ile ilgili tüm detaylar haberimizin içinde…

1- Platform Merter’in arsa sahibi kimdir? Proje nerede insa edilmektedir?
Arsa sahibi Eroğlu ve Doğa Sehircilik istiraki olan Akkom Mühendislik İnsaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.S.’dir. Proje Merter’de İnsa edilmektedir.

2- Eroğlu Yapı’nın, Platform Merter haricinde tamamlamıs olduğu ya da bundan sonra baslayacağı projeler var mı?
1997 yılında kurulan Eroğlu Yapı bugüne kadar ağırlıklı olarak ticari projeler hayata geçirmistir. Konut olarak ilk projesi Sarıyer’deki Oksizen Konaklarıdır.2010 yılı son çeyreğinde İstanbul Halkalı’da İstanbul Lounge ve 2011′ yılının ilk çeyreğinde yine İstanbul Halkalı’da İstanbul Lounge² ve İstanbul Gürpınar’da Yeni Moda Evleri’ni satısa sunmustur.Aynı zamanda yılın üçüncü çeyreğinde Florya ve Seyrantepe projelerini hayata geçirmeyi planlıyor. Öncelikli bilgi sahibi olmak için lütfen web sitemizden www.erogluyapi.com.tr yada Çağrı Merkezimizden 444 37 97′ üye olunuz.

3- Doğa Sehircili’ğin, Platform Merter haricinde tamamlamıs olduğu ya da bundan sonra baslayacağı projeler var mı?
Doğa Sehircilik kurulduğu 1994 yılından bu yana projelerine durmaksızın devam ediyor.Su anda devam eden projeleri arasında Gürpınar’da 300 daireli Doğa Panorama projesi,Kıraç’ta ofis projesi, Ümraniyede Akkom Ofis Park projesi yer alıyor.Doğa Sehircilik bir yıl içinde hayata geçireceği projeleri ise;Bakırköy sahilinde konut ve turizm projesi,Sapanca’da otel ve 150 adet lüks villa projesi Malatya’da AVM projesi ve Tekirdağ Yeniçiftlik’te konut ve AVM projeleridir.

4- Platform Merter’e nasıl gidebilirim? Toplu tasıma araçları ile ulasım imkanı var mı?
Platform Merter’e kendi aracınızla ulasmak isterseniz, E-5 karayolu üzerinden Merter – Güngören tabelasını takip ederek kolayca ulasabilirsiniz. Satıs ofisimiz, E-5 karayolu üzerinde yer alan Merter girisindeki 3M Migros’un yan tarafında bulunmaktadır.

5- İstanbul Edirne istikametinden ulasmak için
Merter tabelalarından yan yola girilerek, Merter ve İstanbul Büyüksehir Belediyesi ek hizmet binası tabelaları takip edip, Merter Mc Donald’s, BP benzin istasyonunu ve 3M Migros’u geçtikten hemen sonra sağda Platform Merter Satıs ofisine ulasabilirsiniz. Satıs ofisimiz Merter Metro İstasyonu’nun otoparkı yanındadır.

6- İstanbul Ankara istikametinden ulasmak için
Merter-Güngören tabelalarından yan yola girilerek, İstanbul Büyüksehir Belediyesi ek hizmet binası tabelaları takip edip, 3M Migros’a gelmeden önce hemen sağa dönüp, ısıklardan sonra sağda Platform Merter Satıs ofisine giris yapabilirsiniz. Satıs ofisimiz Merter Metro İstasyonu’nun otoparkı yanındadır.

7- Toplu tasıma ile ulasım için
Platform Merter’in hemen ön tarafında metro ve metrobüs istasyonları bulunmaktadır. Aynı zamanda projemizin bulunduğu lokasyon üzerinde oldukça fazla toplu tasıma araçları yer almaktadır. www.iett.gov.tr

8- Platform Merter satıs ofisi hangi saatler arasında hizmet veriyor?
Satıs ofisimizde hergün saat 10:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

9- Platform Merter projesi alanı kaç m2 dir?
Arsa alanı 33.770m2’dir.

10- Platform Merter’de toplam konut sayısı nedir?
Proje içerisinde Paltform Rezidans (B Blok ve Teras Evler) ve Platform Suites (A Blok) blokları bulunmaktadır. Birinci faz’da Rezidans’lar (B Blok ve Teras Evler) satısa çıkartılmıstır.

Platform Rezidans’ta 33 adedi Teras Evler olmak üzere toplam 111 adet rezidans bulunmaktadır.

11- Platform Merter’in bina yapım ruhsatı var mı?
Tüm siteye ait bina yapım ruhsatı bulunmaktadır.

12- Projeyi kim yapıyor ? Yüklenici kim ?
Proje, Akkom Mühendislik İnsaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.S., tarafından yapılmaktadır.

Akkom Mühendislik İnsaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.S., Eroğlu Yapı İnsaat ve Gayrimenkul Gelistirme San. Tic. A.S. ile Doğa Sehircilik İç ve Dıs Tic.A.S.’nin bir istiraki olup, projelerinin reklam, brosür, katalog ve benzeri tanıtım materyallerinde, fiyat listelerinde ve tanıtımlarında EROĞLU ve DOĞA SEHİRCİLİK sirket unvanları ve/veya adı/logosu kullanılacaktır.

13- Platform Merter’in teslim süresi nedir?
Projemizdeki Platform Rezindans (B Blok ve Teras Evler)’ın teslim tarihi 30 Mayıs 2013’dür

14- Binalarda deprem güvenliği nasıldır?
Yapı tasıyıcı sistemi son Deprem Yönetmeliğine uygun deprem yüklerinin çerçeveler ile bosluksuz ve/veya bağ kirisli (bosluklu) perdeler tarafından karsılandığı sistemdir. Temel radye jeneral temeldir.Beton kalitesi C 40 (BS40), beton dayanımı 400 kg/cm², beton çeliği sınıfı S 420 (BÇIII) olarak seçilmistir. Y.T.Ü./Üniversite onaylı arazi, zemin kosulları ve temel sistemlerine iliskin değerlendirme raporu alınmıstır.

15- Zemin etüd raporunu görebilirmiyim/ alabilirmiyim?
Satıs ofisimizden projemize ait zemin etüd raporunu talep edebilirsiniz.

16- Platform Merter’de örnek daire görebilir miyim?
Örnek dairemizi, Platform Merter satıs ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca www.platformmerter.com web sayfamızdan örnek daire fotoğraflarına ulasabilirsiniz

17- Platform Merter’de kaç tip daire vardır, m2’leri nedir?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri her zevke ve ihtiyaca hitap eden çok çesitli daire tipi mevcuttur. Daire tipleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve Penthouse daire seçeneklerinden olusmaktadır. Daire büyüklükleri 75m2 ile 500m2 arasında değismektedir.

18- Platform Merter’de daire liste fiyatına neler dahildir?
Platform Merter’de Platform Rezidans dairelerinin liste satıs fiyatına KDV, abonmanlık ve altyapı bedelleri, tapu alım harcı, damga vergisi, cins tashih harcı, iskan harcı bedelleri dahildir.

19- Platform Merter’de dairelerin Garanti süresi ne kadardır?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri Garanti süresi yasa kapsamında; ince isçilik için 2 yıl, kaba isçilik için 5 yıldır.

20- Ev içerisinde kullanılan beyaz esyaların garanti süresi?
Seçilen markaya göre üretici firmanın tespit ettiği garanti süresi geçerli olacaktır.

21- Alıcının isteğine göre evin içinde değisiklik yapılıyor mu?
Platform Merter’de daireler mahal listesine uygun sekilde anahtar teslim edilecektir.

22- Satıcı Malzemeleri daha sonra değistirebilir mi?
Mahal listasine uygun bir sekilde malzemeler seçilmek zorundadır. Daire sahibi arzusuna göre, dairesini teslim aldıktan sonra Yönetim Planı’ndaki hususlara tabii kalmak kaydıyla istediği değisiklikleri yapabilir.

23- Altyapı abonelikleri (su, elektrik, doğalgaz, telekom) nasıl gerçeklestirilmektedir?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri sahibinden alınan vekaletname ile Akkom Mühendislik İnsaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.S tarafından gerçeklestirilmektedir.

24- Platform Merter’de daire teslim sekli nasıldır?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri mahal listesine uygun teslim edilmektedir.

25- Site içinde yönetim için bir alan ayrıldı mı?
Site Yönetimi için site içinde ofis alanı düzenlenecektir.

26- Aidatlar ne kadar olacak?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri İsletme bütçesi belirlendikten sonra ve Site Yönetimi olusunca aidatlar belirlenecektir.

27- Platform Merter’in içerisinde alısveris merkezi/market vb. bir yer olacak mı?
Projemizin içerisinde food court ve Ticaret Merkezi yer alacaktır.

28- Platform Merter’de dairemizi isyeri olarak kullanabilir miyiz ?
Platform Merter’de Platform Rezidans daireleri (B Blok ve Teras Evler) isyeri olarak kullanılamaz.

29- Platform Merter’de dairemizi teslim aldığımızda,çevre düzenlemesi yapılmıs olacak mı?
Platform Merter’de Platform Rezidans dairelerinizi teslim aldığınızda tüm peyzaj ve çevre düzenlemesi projesine uygun bir sekilde yapılmıs olacaktır.

30- Platform Merter satıs ofisi satıslar tamamlandığında ne olarak kullanılacak?
Platform Merter satıs ofisi, belediyenin tasarrufundaki kamu arazisi olan alana belediyeden izin alınmak suretiyle yapılmıstır.

Satıslar tamamlandığında Belediyenin görüsleri doğrultusunda hareket edilecek olup Belediye dilediği tasarrufu yapmakta serbest olacaktır.

31- Platform Merter’de kullanılacak malzemelerde seçim yapılabilir mi?
Satın aldığınız daire için Akkom Mühendislik İnsaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.S., tarafından belirlenen alternatifler arasından parke renk seçimi, mutfak dolap kapağında renk seçimi ve banyolarda fayans, bordür, seramikte renk seçimi gerçeklestirilecektir. Firma alternatifleri dısında bir imalata izin verilmemektedir.

32- Platform Merter’de daire m2’leri brüt müdür?
Platform Merter’de Platform Rezidans daire satıs m2’leri brüttür. Bu Satıs Brüt alana; bağımsız bölümün duvarları dısından hesaplanan teraslar ve katbahçeleri hariç alanına, bağımsız bölüme koridor merdiven ve giris holünden düsen payın da ilave edilmesi sonucu bulunan m2 ile ifade edilen büyüklüktür. Bu alana asansör bosluğu, havalandırma, baca boslukları, teraslar ve yangın merdiveni dahil değildir.

33- Platform Merter’de tünel kalıp neden tercih edilmedi?
Esnek duvar çözümleri yaratabilmek maksimum kullanım tarzlarına olanak sağlayabilmek için tünel kalıp sistemi tercih edilmemistir.

34- Platform Merter’de bloklar kaç katlıdır ve kaç daire bulunmaktadır?
Platform Merter’de Platform Rezidansta Teras Evler 3 katlı olup toplam 33 dairedir. B Blok ise 16 katlı olup toplam 78 dairedir.

35- Daireyi istersek dekorasyonsuz olarak teslim alabilir miyiz?
Platform Merter’de daireler ana dekorasyonu tamamlanmıs olarak (mutfak, banyo, seramik, parke, boya) teslim edilmektedir.Ana Dekorasyonsuz teslim yoktur.

36- Dairelerde tavan yüksekliği kaçtır?
Dairelerde net kat yüksekliği yaklasık 2.75 m.’dir.

37- Evlerin içi günes alıyor mu?
Binaların konumu genel olarak güney-doğu, güney-batı; doğu- batı doğrultusunda olduğu için projenin genelinde ki evler değisik saatlerde günes almaktadır.

38- Dairelerde ısı, su ve ses izolasyonu var mı?
Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılacaktır.Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılacaktır. Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır.Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılacaktır.Asansör makine daireleri, hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılacaktır.Darbe sesi yalıtımı için daire içi dösemelerde elyaf katkılı ses yalıtım siltesi kullanılacaktır.Dıs cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun sekilde , cam elyaf katkılı prekast beton kaplama ya da kompozit aluminyum kaplama malzemesi kullanılacaktır.Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtım yönetmeliğine uygun yalıtım yapılacaktır.

39- Çatıda ısı, su ve ses izolasyonu var mı?
Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun sekilde yapılacaktır.

40- Platform Merter’de jeneratör var mı?
Elektrik kesintisi durumunda, site ve daire içerisindeki tüm elektrik yüklerini besleyecek sekilde jeneratör enerjisi dağıtım altyapısı yapılacaktır.

41- Platform Merter’de Hidrofor ve Su Deposu var mı?
Hidrofor mevcut olacaktır. Sitede reserve olarak 2 günlük su deposu yapılacaktır.

42- Terasların üzerini kapatabiliyor muyuz? Teras kullanımı nasıl olacak?
Hayır.Teraslar hiçbir sekilde kapatılamaz.

43- Dairelerde ısınma nasıl olacak?
Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ve merkezi sistemden sağlanacaktır.Her bağımsız bölümün girisine konacak olan digital “M-Bus” isletim ara yüzüne sahip ısı sayaçları (pay ölçer) yardımı ile ilgili bağımsız bölümün kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düsen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır.

44- Platform Merter’de telefon kapasitesi nedir?
Her dairede Türk Telekom sartnamelerine ve projesine uygun Akkom tarafından her daireye 4 adet harici telefon hattı için altyapı kurulacaktır.

45- TV, İnternet bağlantısı nasıl olacak?
Her daireye Türk Telekom’la yapılmıs protokol çerçevesinde “fiber optik” kablolama ile telefon, internet ve “IP TV” altyapısı getirilecektir.Daire içine projesine uygun Telefon (RJ11+RJ45) ve TV prizleri konulacaktır.Uydu TV yayınlarını vermek için, merkezi Headent sistemi kurulacaktır. Her daireye, 40 adet kanal yayını+ Digitürk+ D smart yayını verilecektir. Daire sahibi Digitürk veya D Smart’a abone olarak, Decoder üzerinden (her TV prizine decoder bağlayabilir) bu yayınları izleyebilecektir. Sistem yeni kanallardan ve sifreli kanallardan yeni paketler alarak büyümeye uygun olacaktır.

46- Platform Merter’de dairelerde klima var mı?
Soğutma sistemi olarak 4 borulu fan-coil sistemi ile her mahale soğutma sistemi yapılacaktır.

47- Platform Merter sosyal tesis imkanları nelerdir? Sosyal tesislerin kullanım sartları neler olacak ücretli midir?
Platform Merter’de Platform Rezidansta Teras Evler 3 katlı olup toplam 33 dairedir. B Blok ise 16 katlı olup toplam 78 dairedir.

48- Platform Merter sosyal tesis imkanları nelerdir? Sosyal tesislerin kullanım sartları neler olacak ücretli midir?
Projeye hizmet vermek üzere SPORTS-WELLNESS Center ( açık havuz, kapalı havuz, bunlara bağlı dinlenme/güneslenme terasları, soyunma giyinme odaları, kapalı çocuk oyun alanı, sauna, buhar banyosu) yapılması planlanmaktadır.

SPORTS-WELLNESS Center’dan site sakinleri, üyelikle bu alanlardan hizmet alabileceklerdir.

49- Merter projesinde kaç adet yüzme havuzu olacak? Büyüklüğü nedir?
Üyelik sistemiyle isletilecek SPORTS-WELLNESS Center içerisinde, açık ve kapalı olmak üzere toplam 2 adet yüzme havuzu ve çocuk havuzu bulunmaktadır.

50- Yakın çevre de hangi okullar var?
Projemize yakın okullar ; Dr. Lütfü Kırdar İ.Ö.O., 50. Yıl Ahmet Merter İ.Ö.O., Cumhuriyet İ.Ö.O., Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi, Osman Ülkümen Anadolu Lisesi, Güngören Anadolu Lisesi ve İzzet Ünver Lisesi çevredeki Devlet okullarıdır. Devlet okullarının yanı sıra Platform Merter’e yakın mesafede bulunan Merter Ufuklar Koleji, Merter Fatih Koleji ve Merter Doğa Koleji özel eğitim kurumlarındandır.

51- Yakın çevre de hangi Yüksek öğretim kurumları var?
Platform Merter’e yakın mesafede Yıldız Teknik Üniveristesi Davutpasa kampüsü bulunmakta, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü, Kültür Üniveristesi ve Kadir Has Üniversitesi de yakın çevredeki yüksek öğretim kurumlarıdır.

52- Yakın çevre de hangi hastaneler var?
Projemizin bulunduğu lokasyona yakın hastanelerden Özel Merter Vatan Hastanesi yaklasık 250m mesafededir. Aynı zamanda Sadi Konuk Devlet Hastanesi, Bahçelievler Medicana Hastanesi, Bahçelievler Medical Park ve JFK Hastanesi mesafe olarak 3km uzaklıktadır.

53- Evcil hayvan besleyebilir miyim?
Yönetim planı kuralları çerçevesinde evcil hayvan beslenebilir.

54- Platform Merter’de küresel ısınmaya karsı bir tedbir alındı mı?
Platform Merter’de çevreye saygılı ve enerji tüketimini en aza indirmeye yönelik malzeme ve sistem çözümlerine gidilmistir. Site içerisinde, bölgeye uygun, su tüketimi fazla olmayan bitki ve yer örtücüler tercih edilmis olup, otomatik sulama ve damlama sistemi yapılacaktır. Blokların hepsinde kat bahçeleri düzenlemeleri yapılmıstır. Doğramalarda iklim kontrollü ısı camlar tercih edilmistir. Daire içlerinde ve kat hollerinde enerji tasarruflu aydınlatma elemanları kullanılmaktadır. Salonlarda, dimmer anahtar kullanılmıstır. Aynı zamanda enerji tasarrufunu sağlayabilmek için “Akıllı sistem” teknolojisi kullanılmıstır. Çevre aydınlatma armatürlerinde ise spor sahaları hariç tasarruflu armatürler kullanılacaktır.Blokların kat hollerinde, otoparklarda ve ortak alanlardaki aydınlatmalarda enerji tasarrufu sağlamak amacıyla Hareket Sensörleri kullanılacaktır.

55- Platform Merter’de akıllı ev sistemi mevcut mudur? Akıllı ev sistemi nasıldır?
Proje dahilinde akıllı ev sistemi kullanılmıstır. Akıllı ev konsepti modern yasamın bir uzantısı olarak hayatımıza girmistir. Akıllı ev sisteminin bir kumanda paneli bulunacaktır. Bu panel, daire sahiplerinin rahatça kullanabilecekleri bir sisteme sahiptir. Akıllı ev sistemine dahil olan hizmetler su sekildedir;

Aydınlatma otomasyonu kurulacak. Böylelikle aydınlatma kontrol altına alınıp, aydınlatma değerleri istenen değerde tutulup enerji tasarrufunu sağlayacaktır.İklimlendirme sistemi olusturulacak. 4 borulu fan-coil sistemi kontrol ve kumandaedilecek. İklimlendirme sistemi atmosfer özelliği ile her bir odanın veya evin tamamının ısıtma ve soğutmasını mevsimsel durumlara göre arzu ettiğiniz ölçülerde ayarlanabilecek. Duvardaki ekranlı termostat ile manuel olarak değisiklikleri kolayca yapabilmeyi sağlayacak.Uzaktan erisim sistemiyle evinizin kontrolünü sağlayacak, ısık ve ısı kontrolünde uzaktan sisteme müdahale sansına sahip olacaksınız. İstediğiniz zaman sisteme ulasma olanağı sunmaktadır. Böylece bu sistem uygun planlama ile gereksiz enerji tasarrufunu önlemis ve doğal kaynakların korunmasına yardımcı olacaktır.

56- Platform Merter’de güvenlik nasıl sağlanacak dairelerde intercom sistemi nasıldır?
İnterkom, renkli ve görüntülü ayrı bir sistem olarak yer alacaktır.Blok çevresi dısarıdan geçisi engelleyen peyzaj ile uyumlu duvarlarla ve/veya tel çitle, demir korkuluklarla çevrilerek güvenlik duvarı olusturulacak, en az 1 (bir) adet kontrol noktası olusturulacaktır.Güvenlik sistemi olarak blok girisi ve bloğun istinat duvarı boyunca belirli noktalarda kamera sistemi kurulacaktır. Blok ana girisinde 7/24 güvenlik sağlanması amaçlı “güvenlik odası” yapılacaktır.Dairelerde blok giris lobisiyle konusma yapılabilen renkli görüntülü digital interkom sistemi kurulacaktır.Tüm dairelerden ve asansörden güvenlik aranabilecek olup, gerektiğinde güvenlik de daireleri arayabilecektir.Daire sahiplerinin kullanabileceği bir sifre ile blok otopark giris kapısını anahtar kullanmadan açmak mümkün olabilecektir.

57- Platform Merter’de siteye giris kaç adet olacak?
Platform Merter’de 1 adet yaya ve 1 adet araç girisi olmak üzere 2 adet site girisi olacaktır.

58- Platform Merter’de otopark imkanları nasıl olacak?
Rezidanslarda (B Blok ve Teras Evler) Blok ve misafirler için yaklasık 240 araçlık kapalı otopark alanı sağlanacaktır.

Rezidanslardaki (B Blok ve Teras Evler) tüm daireler için kapalı otoparklar toplamında 1+1 daireler için max 1 adet, 2+1 daireler için max 2 adet, 3+1 daireler için max 3 adet, 4+1 ve 5+1 daireler için max 3 adet “binek” araçlık standard ölçülerde otopark yeri planlanmıstır. Otopark alanları daireye tahsisli olmayıp, genel kullanıma açık sekilde planlanmıstır.

59- Platform Merter’de engelliler düsünüldü mü?
Site konseptinde engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu düsünülerek gerekli uygulamalar yapılacaktır. Her platforma ve bina içi asansörlere ulasımları sağlanacaktır.

60- Dairemi görmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Bu konu hakkında 444 37 97 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

61- Müsteri dairesini teslim almaya gelmez ise nasıl bir prosedür uygulanıyor?
Alıcı tarafından dairenin teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde teslim alınmaması halinde, alıcı konutun korunması hizmeti karsılığı olarak satıs sözlesmesinde belirtilen bedeli satıcıya ödemekle yükümlüdür.

62- Yabancı uyruklu kisiler Merter projesinden konut satın alabilirler mi?
Mütekabiliyet esasına göre Türkiye’den gayrimenkul alabilecek yabancı uyrukluların hepsi Platform Merter’den daire alabilir.

63- Yurtdısında çalısan ve yasayan Türk uyruklu müsteriler Platform Merter’den konut satın alabilir mi?
Yurtdısında yasayan ve çalısan TC vatandası ile Türkiye’deki bir TC vatandasının konut edinmesinde yasal açıdan hiçbir fark bulunmamaktadır.

64- Daireyi sirketim adına alabilir miyim?
Evet. Daireyi sirket adına pesin alabilirsiniz.

65- Vekaleten daire satın alabilir miyim?
Vekaleten konut satın alabilirsiniz. Ancak öncelikle vekil olduğunuz kisinin size noter onaylı “Tasınmaz satın alma” vekaletnamesi vermesi ve daireyi adına satın aldığınız kisinin kendisinden istenen tüm evrakları temin etmesi gerekmektedir. Vekil olduğunuz kisi kredili alım yapmak istiyorsa kredi basvurusunu kendi adına yapacaktır ve kredi sözlesmesini kendi imzalayacaktır.

66- Çocuğum için velayeten daire satın alabilir miyim?
Çocuğunuz 18 yasından küçükse velayeten konut satın alabilirsiniz. Velayeten satıslarda banka kredisi kullanılamamaktadır, sadece pesin satıs yapılmaktadır. Velayeten alımlarda anne ve baba çocukları adına birlikte konut almak durumundadırlar.

67- Platform Merter’de birden fazla kisi ortak olarak daire satın alabilir mi?
Bağımsız bölüm birden fazla kisi tarafından satın alınabilir.

68- Platform Merter’de konut kredisi ile daire satın alabilir miyim?
Anlasmalı olduğumuz Vakıfbank ve Türkiye İs Bankasından kredi kullanabilirsiniz.

69- Platform Merter’de rezervasyon nasıl yapılıyor?
Rezervasyon yapılmamaktadır. Satıs ofisimize gelmeniz ve satıs islemleri için satıs temsilcileri ile görüsmeniz gerekmektedir.

70- Platform Merter Hayat sigortası zorunlumudur?
Hayat sigortası zorunlu değildir.

71- Kendi bankamdan kredi kullanabilir miyim?
Vakıfbank ve İs Bankası ile olan anlasmamızda tapu alınana kadar biz garantör konumundayız, yani su anda projenin tapusunu size vermememize rağmen, banka tarafından tapu çıkartılıncaya kadar herhangi bir ipotek talep edilmemekte.

72- Müsterinin kredi basvurusu red olursa, ne yapılır?
Müsteriye öncelikle ilgili kredi kurumu geri dönüs yapar ve gerekli açıklamalarda bulunur. Geri dönüs yapıldığına dair Platform Merter’ i bilgilendirir. Daha sonra Platform Merter satıs ekibi müsteri ile görüserek, pesin almak isterse gerekli islemlerle ilgili olarak yönlendirir. Müsteri pesin alımı kabul etmezse, pismanlık tazminatının iade edilmesi için islemler yapılır..

73- Müsteri Kredi Kurumundan aldığı kredisinin tamamını ya da bir kısmını erken kapama yapmak isterse ne yapabilir ?
Bu konu ile ilgili olarak kredi kullanılan banka yetkilileri ile görüsebilirsiniz.

74- Platform Merter’de pismanlık tazminatı alınıyor mu?
Seçtiğiniz daire ile ilgili kararınızın kesin olduğunun belirlenerek satıs islemlerine baslanabilmesi için 5.000TL pismanlık tazminatı alınmaktadır.

75- Daireyi almaktan vazgeçersem pismanlık tazminatı iade ediliyor mu?
Daire almaktan vazgeçmeniz durumunda imzalamıs olduğunuz taahhütname gereği, ödemis olduğunuz pismanlık tazminatı geri ödenmemektedir.

76- Tapu mutlaka sözlesmedeki isme mi düzenleniyor?
Evet. Tapu sadece sözlesmede yazan isme düzenlenir.

77- Platform Merter’de tapu ne zaman verilir?
Daire teslim edildiğinde alıcı tüm borçların ödemesini tamamlamıssa tapu teslimi yapılmaktadır.

78- İskan alımı, cins tashihi islemleri nasıl gerçeklestirilmektedir?
Daire teslimleri yapıldıktan sonra Akkom’a, kat malikleri tarafından verilecek vekaletname ile ilgili makamlara basvuru islemleri gerçeklestirilecektir.

79- Tapu alma asamasında tapu ile ilgili bir ödeme var mı?
Tapu alım masrafları daire fiyatına dahildir.Ayrıca bir ödeme talep edilmez.

80- Daireyi satın almadan önce sözlesmenizin bir kopyasını avukatıma / arkadasıma göstermek için alabilir miyim?
Sadece müsterilerimize sözlesmelerini teslim ediyoruz, onun dısında 3. sahıslara sözlesmemizi veremiyoruz. Dilerseniz satıs ofisimizde örnek sözlesmemizi inceleyebilirsiniz

81- Emlak vergisi ödemelerim ne zaman baslıyor?
Konutunuzun tapusunu üzerinize aldığınız andan itibaren devlete karsı sorumluluklarınız baslıyor.

82- Çevre temizlik vergisinin ödemesi nereye yapılmaktadır?
Çevre temizlik vergileri su faturalarına yansıtıldığından, vergi beyanının Belediye’ye verilmesi gerekmemektedir.

83- Satıs Sonrası Müsteri İliskileri var mı?
Satıs sonrası müsteri ilskileri vardır. Sözlesme imzalandıktan hemen sonra müsteri bilgileri müsteri iliskileri departmanı tarafından takip edilmeye baslanacaktır.

84- Site yönetimini hangi firma yapacak?
Platform Merter’de site yönetimini iki yıl boyunca Akkom veya onun yetkilendireceği bir firma tarafından yürütülecek. İlerleyen dönemde daire sahiplerine teslim edilecektir.

444 37 97
http://www.platform-merter.com

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje