Diyarbakır’da 96 Sosyal Konut Projesi’nin Temeli Atıldı!

Editör: SerMimar Tarih: 27 - Mayıs - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince Yeniköy Mahallesi Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak olan 96 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı….

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır’ın yaşadığı çarpık kentleşmeye neşter vurduklarını belirtti.

Bir kenti geleceğe taşımanın en büyük argümanlarından bir tanesinin kentin planını gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Baydemir, şöye ifade etti:

“Diyarbakır’ın gelecek 35 yılının tümünün planları çıkmıştır. Altyapıda hemen hemen hiçbir sıkıntımız kalmadığı gibi kentin 20 yıllık önüne geçmiş bulunuyoruz. Bu temel atma tarihi nitelik taşıyor. Kentin gelişimi adına bir milattır, mihenk taşıdır. Geçmişte Diyarbakır’ın yaşamış olduğu çarpık kentleşmeye neşter vuruyoruz. Bu çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak için yerinden dönüşüm politikasının ilk adımını bugün bu mahallemizde başlatıyoruz.”dedi.

Kentsel dönüşümün sadece Yeniköy mahallesinde değil, kentin 14 ayrı mahallesinde adım adım uygulanacağını aktaran Baydemir, kenti çarpık kentleşmeden kurtarmak istediklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Sevinç de sosyal konut inşaatının 8 bin 800 metrekare alanda yer aldığını, 12 blok yapılacağınıs öyledi..

Her katta 2 daire olmak üzere toplam 96 konutun inşa edileceğini, bu konutların 88 metrekare olacağını kaydeden Sevinç, “Konutların çevre düzenlemeleri de olacak. Proje maliyeti 5 milyon 314 bin 400 liradır” söyledi.

AA

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje