Reklamı Kapat

Belediye, Metroda ATM Kirasıyla Köşeyi Dönecek!

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Aralık - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Metro istasyonlarındaki ATM ihalesi sonuçlandı. Finans ve TEB bazı istasyonlardaki ATM’lerini kaldırdı. Metro istasyonlarında hareketli günler yaşanıyor. Bazı bankalar ATM’lerini kaldırken bazıları da yeni ATM’ler kurmaya başladı

Peki metro istasyonlarında neler oluyor? ATM’ler neden kalkıyor? İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro istasyonlarındaki ATM ihalesini sonuçlandırdı. İhaleyi belediye adına TURYAP yaptı.

Daha önceki yıllarda Ulaşım A.Ş tarafından yapılan ihale son yıllarda TURYAP tarafından yapılıyor. FİNANSGÜNDEM’e gelen haberlere göre bu yıl düzenlenen 30 metro istasyonu ihalesine Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası ve Denizbank ilgi gösterdi. Finasbank ile TEB ihaleye girmedi. En ucuz ATM’nin bir yıllık kira bedelinin 50 bin liranın üzerinde olduğu söyleniyor. Kısacası belediye bu işten iyi para kazanıyor. Kaba bir hesapla 5 banka metro istasyonlarına ortalama 20’şer tane ATM koysa metro istasyonlarındaki ATM sayısı 100’ü buluyor. Bunun yıllık kirası da 5 milyon lirayı geçiyor. Önümüzdeki günlerde metrobüs istasyonlarında da ATM ihalesi açılacağı söyleniyor. Bundan sonra ise sırada Anadolu Yakası metro istasyonları ihalesine gelecek. Yani büyük şehir belediyesi sadece bankaların ATM’lerinin kirasından yüklü miktarda gelir elde edecek.

finansgundem.com

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje