Reklamı Kapat

Başkan Tahmazoğlu, Çamlıca Konutları İnşaat Alanını Gezdi

Editör: SerMimar Tarih: 12 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Nuripazarbaşı bölgesinde kentsel dönüşümle yapılan yıkımlar ardından temeli atılan Çamlıca 1071 konutlarının inşaat alanına gelerek incelemeler yaptı.

baskan-tahmazoglu-camlica-konutlari-insaat-alanini-gezdi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Nuripazarbaşı bölgesinde kentsel dönüşümle yapılan yıkımlar ardından temeli atılan Çamlıca 1071 konutlarının inşaat alanına gelerek incelemeler yaptı.

İlk etapta 379 konutun yapılacağı Çamlıca 1071 konutlarının inşaatının hızla yükseldiğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, konutlarda bulunan 2+1 ve 3+1 örnek dairelerin mart ayı içinde hazır olacağını söyledi. Nuripazarbaşı, Sakarya ve Çamlıca Mahallelerini kapsayan alanda yapılan kentsel dönüşüm çalışmasında şuana kadar 1970 evin kamulaştırıldığını ve 1731 evinde yıkımlarının yapıldığını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Bu bölgede komplike bir çalışma yürütüyoruz.

Bir taraftan kamulaştırma ve yıkımlar yaparken, diğer taraftan ise konut yapımları devam ediyor. Çamlıca 1071 konutlarımızın ilk etabı olan 379 konut ve 24 işyeri yapımı seri bir şekilde devam ediyor.

Hedefimiz bu yıl sonuna kadar Özdemirbey caddesini genişleterek, 6 şeride çıkarmak dahil olmak üzere konutlarla birlikte bu bölgeyi tamamlamak istiyoruz. Çamlıca 1071 konutlarımızda 2+1 ve 3+1 konutlarımız bulunmaktadır. Bu konutlarımızda şuanda iki adet örnek daire yapıyoruz. Bu ay sonuna kadar bunu tamamlayıp, mart ayında vatandaşlarımızın gezmesine açacağız.

Bu arada fiyatları açıklayarak, talepleri alacağız. Yaz aylarında bu konutların bir kısmını kentsel dönüşümde ev isteyen vatandaşlarımıza vereceğiz.

Kalan kısmı ise herhangi bir şart ileri sürmeden açık ihale yaparak isteyen vatandaşlarımıza satışa sunacağız. Konutlarımızın yeri yüksek bir nokta olduğu için havadar bir bölgede bulunmaktadır. Ben şimdiden konutlarımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: IHA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje