Reklamı Kapat

4 Bin 500 Konutluk VADİ

Editör: SerMimar Tarih: 10 - Aralık - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İnşaat sektörüne İstanbul Fikirtepe’den giriş yapan Pana Yapı, 5 yılda 3 milyar ciro hedefliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe’de 4 bin 500 konut inşa etmeyi planlayan şirket, Üsküdar, Bağdat Caddesi ve İzmir’de de yatırım yapacak.

4-bin-500-konutluk-vadi

KURTLAR Vadisi projesinin yapımcı firması Pana Holding gayrimenkul sektöründe büyüme kararı aldı. Holding çatısı altında gayrimenkul geliştirmek için kurulan Pana Yapı, kentsel dönüşüm projelerine ev sahipliği yapan Fikirtepe’de 4 bin 500 konut inşa etmeyi hedefliyor. “İnşaata Fikirtepe’den girdik. Zor olanı seçtik ama pişman değiliz” diyen Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, 2010 yılına kadar 3 milyar lira ciroya ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi. Fikirtepe’de 5 proje planladıklarını söyleyen Ufuk, “Brooklyn Park projemizde ruhsat aldık ve evlerin yüzde 65’ini sattık. Diğer projelerin ruhsatı için son aşamaya geldik. Fikirtepe’deki projelerimizde evlerin metrekare fiyatı 8-9 bin lira. Bölgede toplam 3 bin hak sahibi ile görüşüyoruz ve 800 milyon lira yatırım planlıyoruz” diye konuştu.

4-bin-500-konutluk-vadi-2

ÜSKÜDAR DÖNÜŞÜMÜ

2016 yılında 3 yeni projede satışlara başlamayı planladıklarını söyleyen Ufuk, “2 tane Fikirtepe projemiz olacak. Ayrıca Çeşme’de 250 dönüm arsada 124 taş ev yapacağız. Bu evlere özel bir pilaj alanımız da olacak” dedi. İstanbul Üsküdar’da ise 300 dönüm bir alanda kentsel dönüşüm planladıklarını belirten Ufuk, mevcutta 2 bin konut olan alanda 3 bin konut yapmayı planladıklarını ifade etti. Bağdat Caddesi’nde de butik konut projeleri inşa ettiklerini belirten Ufuk, bölgede 6 projelerinin devam ettiğini, yılda ise 15 proje öngördüklerini dile getirdi. Ufuk, Bağdat Caddesi projelerinde ise evleri metrekare satış fiyatının 10-20 bin lira olduğunu belirtti.

4-bin-500-konutluk-vadi-3

YURTDIŞINA AÇILACAK

Yurtdışında da gayrimenkul yatırımı planladıklarını belirten Ufuk, İngiltere ve Almanya’yı incelediklerini ifade etti. Şirket alımlarına da sıcak baktıklarını belirten Ufuk, “Geçtiğimiz aylarda Selimoğlu İnşaat şirketini satın aldık. Yurtdışında da şirket alarak büyüyebiliriz” dedi. Gayrimenkul projelerinde mahalle kültürünü yaşatmak istediklerini söyleyen Kürşat Ufuk, “Sitelerde duvarları yıktık. Amacımız mahalle dokusunu yaşatmak. Ama Fikirtepe’de bu çok olmuyor. Emsal belli ve yüksek bina yapmak zorundayız” dedi. Fikirtepe’de 25 müteahhit şirket olduğunu belirten Ufuk, bölgede riskli yapıların yıkımının 2016’da tamamlanacağını dile getirdi.

4-bin-500-konutluk-vadi-4

BEYKOZ’DA ÖN TALEP

BUGÜNE kadar 100 bin metrekarenin üzerinde inşaat alanına imza atan Maritza İnşaat, Beykoz’da 252 konut inşa edecek. Şubat 2016’da satışa çıkaracak Maritza Beykoz Vadi Evleri’nde metrekare birim fiyatı 9 bin TL’den başlıyor. İnşaatına 2016’nın ilk çeyreğinde başlanacak projenin 2018 yılında teslim edilmesi hedefleniyor. Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, Trabzon kökenli Meriç Ailesi’yle birlikte kurdukları firmalarının şimdiye kadar 4 farklı butik proje hayata geçirdiklerini söyledi. Yatay yapılaşmanın önemine dikkat çeken Emir Sarıgül, “Biz bu projede 12’şer daireli 6’şar katlı 21 blok inşa ediyoruz” dedi.

‘BULVAR’DA SONA GELİNDİ

ARTAŞ İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığının İstanbul Ayazağa’da hayata geçirdiği Vadistanbul projesinin, ofis, alışveriş caddesi, AVM ve otelden oluşan Bulvar etabında sona yaklaşıldı. Projenin bin 111 konuttan oluşan ‘Teras’ etabında yaşam devam ederken, ‘Bulvar’ etabında da teslimler 2016’nın Haziran ayında başlayacak. 424 bin metrekare arsa üzerinde geliştirilen Vadistanbul, 1 milyon 350 bin metrekarelik inşaat alanıyla Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer alıyor. Projede 2 bin 100 konut, 108 bin metrekarenet kiralanabilir alanı olan alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25 bin 500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor.

Gülistan ALAGÖZ

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje