1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yunanistan En Değerli Arazisini Satıyor!

Yunanistan’ın başkenti Atina’da eski havaalanı ‘Helenikon’un da içinde yer aldığı arazi satışa çıkıyor

yunanistan-en-degerli-arazisini-satiyor

Yunanistan devlete ait taşınmazları değerlendirmek isteğiyle satışa çıkarıyor. Bunlardan biri de 2000 yılına kadar hizmete devam eden Helenikon havaalanının bulunduğu arazi.

Atina’nın merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan arazi için yapılacak ihalede Doğuş Holding’in ortak olduğu Yunan “Lamda Development” şirketi favori adaylar arasında.

İhaleye, İsrail ve İngiltere merkezli iki yatırım şirketi de ilgi gösteriyor.

Yunanistan’da devlete ait taşınmazlarının değerlendirilmesi için kurulan TAIDP’in,,önümüzdeki hafta bu üç yatırım şirketi ile ayrı ayrı görüşmesi ve Temmuz ayına kadar sunulacak teknik projelerin incelenmesinden sonra nihai kararını vermesi bekleniyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Boğaziçi Köprüsü’nün Silüeti Değişecek

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, haziran ayında ilanına çıkılıp, ağustos ayı sonuna kadar ihalesi tamamlanması …