1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bunu Yaptırmayan Ev Sahibine Ceza!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan, ev sahiplerine önemli uyarılar geldi. Bakan, yalıtım yaptırmayana para cezası vereceklerini söyledi.

bunu-yaptirmayan-ev-sahibine-ceza

Binalara su yalıtımı yaptırmayan kişilere para cezası geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, binalarda su yalıtımı yaptırmayan kişilere idari müeyyidelerin uygulanması için mevzuat çalışmasına başlandığını açıkladı. “Toprağa dayalı tüm bodrum katlarda, dış etkilere karşı ısı ve su yalıtımı yapılması zorunludur” diyen Bayraktar, bu nedenle birçok standart hazırlandığını kaydetti. Bayraktar, bodrumlara da kesinlikle iskan vermeyeceklerini vurguladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili de konuşan Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm kredileri için ilk etapta İş Bankası ve Halkbank ile anlaştıklarını söyledi. Bayraktar, “En iyi şartlarda, en uzun vadeyle kredi veren bankayla anlaşacağız. Bu doğrultuda tüm bankalara, tüm finans kuruluşlarına açığız” dedi.

RIZA ÖNEMLİ

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli olduğunu belirleyip tapuya bildirimde bulundukları 304 bina bulunduğunu, bunun 3 bin 40 konuta tekabül ettiğini ifade eden Erdoğan Bayraktar, “Artık bu evler satılırken tapudaki memur ‘Sen bunu satın alıyorsun ama bu bina risklidir’ diyecek. İstemeyen kimsenin evini yıkmayacağız” diye konuştu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çanakkale Köprüsü, Gayrimenkul Emlak Villa Daire Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine …