1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yavru Vatan Kıbrıs’a Abu Hayat Gidecek!

KKTC’ye yılda 75 milyon metreküp sulama ve içme suyu taşıyacak projenin Anamur’daki kısmının temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu “Kıbrıs’a bu su hayat verecek” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Alaköprü Barajı, KKTC, KKTC'ye Su Temini Projesi, Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Özel Haber, Özel Haber haberleri

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC’ye Su Temini Projesi kapsamında, yaklaşık 107 kilometre boru hattıyla Kıbrıs’a su götürüleceğini belirterek, ”Canımız ciğerimiz KKTC’ye su götüreceğiz. Kıbrıs’a bu su hayat verecek” dedi.

Eroğlu, Türkiye’den KKTC’ye yıllık 75 milyon metreküp içme ve sulama suyu taşıyacak KKTC Su Temin Projesi’nin Anamur ilçesindeki su geçişi ve kara yapılarının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, böylesine önemli bir projenin temel atma törenine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tesisin hem Türkiye’ye, hem KKTC’ye hayırlı olmasını dileyen Eroğlu, KKTC’nin verimli topraklarına, anavatan Türkiye’den hayat suyu götürmenin pek çok hükümetin hayali olduğunu hatırlatarak, bunun kendilerine nasip olmasından gurur duyduklarını kaydetti.
Haberin devamı

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Eroğlu: 2B Kangren Olmuş Bir Meseledir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu’da bir vatandaşın 2B arazileriyle ilgili sorusuna kürsüden …