1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yassıada Tatil Bölgesi Olacak

Türk siyasetine bir dönem damgasını vuran Yassıada, Başbakan’ın talimatıyla turizme açılacak.

yassiada-tatil-bolgesi-olacak

Türk siyasetinin dönüm noktalarından birine imza atılan Yassıada, turizme açılıyor. Sabah’ın haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen ay tekstil sanayicilerine hitaben yaptığı konuşmada “Yassıada ve Sivriada’yı kongre merkezi yapacağız” şeklindeki açıklaması sektörden olumlu tepki aldı. Beşiktaş’taki Shangri-La Otel’de yapılan toplantı sırasında projeyi açıklayan Erdoğan, otelin sahibi Recep Tanrıverdi’ye “Bunu da Tanrıverdi ailesi yapsın” çağrısında bulunmuştu. Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, Malezyalı ortakları Kuok ailesiyle birlikte projeyi değerlendirdiklerini ve olumlu yönde karar aldıklarını söyledi.

PROJE 2014’E YETİŞECEK

Tanrıverdi, “Yassıada’ya ultra lüks bir kompleks yapmak üzere çalışmalar başlattık. Üzerinde iyice düşünülmesi gerekiyor. Ulaşım problemini de deniz otobüsleriyle ring seferleri düzenleyerek çözeceğiz” dedi. Tanrıverdi, adanın işletmesi için açılacak ihaleye kesinlikle katılacaklarını belirterek, “Mutlaka bizden başka adaylar da olacaktır. İhalenin şartlarına elbette bakacağız ama iştahımız yüksek” diye konuştu. Adada ultra lüks bir yapılaşma hedeflediklerini anlatan işadamı, proje çalışmalarını 2014’te tamamlayacaklarını vurguladı.

Oktay Varlıer/Martı Grubu Yatırım ve İş Geliştirme Koondinatörü
Tanıtımı çok iyi yapılmalı

Yassıada projesi dikkatli değerlendirilmeli. En önemli konu elbette ulaşım. Bir helikopter pisti yapılabilir. İyi bir proje, pazarlama ve tanıtımla çok iyi sonuçlar alınabilir. Kongreye gelecek kişilerin aileleri de düşünülmeli.

Timur Bayındır/Turizm Yatırımcıları Birliği Başkanı
Ulaşım büyük sorun

Yassıada’nın en büyük problemi ulaşım ve hava koşulları. Bunlar bir şekilde çözülebilir ancak Kız Kulesi’nde bile zorlandığımız düşünülürse çok iyi projelendirilmesi gerekiyor. Dutty free gibi yatırımlar yapılırsa yabancı turistler ilgilenecektir.

AVM de olacak butik otel de

ShangrI La Otel’in yöneticileriyle ilk yaptıkları görüşmede Yassıada’nın alışveriş merkezi, büyük ve butik oteller, restoranlar, kongre merkezleriyle tam bir cazibe merkezi haline getirmeyi kararlaştırdıklarını söyleyen Tanrıverdi, dünya jet sosyetesini buraya çekecek yatırımlar planladıklarını vurguladı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Devi Koçoğlu İnşaat’a Kayyum Atandı!

Türkiye’nin ikinci büyüğü olacak Çukurova Havalimanı ve Manisa ile İzmir arasını 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli …