1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yangın Söndürme Cihazları Sektöründe Hangi Uygunsuzluklar Yapılıyor?

1.NEDEN KALİTELi BİR YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI ALMALIYIZ?
Yangın söndürme cihazları konusunda geniş bir imalat yelpazesine sahip olan fabrikamız, 1971 yılından beri bu alanda faaliyetini sürdürmekte ve Avrupa Standartlarına (EN) uygun olarak ürettiği mamullerini başta Almanya olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmektedir. Firmamız satış sonrası hizmetlerini kaliteli, dürüst ve garantili olarak resmi yetki ile vermektedir. (Dolum ve Bakim Yeterlilik Belgesi, Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi).Malumunuz ne yazık ki ülkemizde çoğu belgelenin pek ehemmiyeti yoktur.Bu yüzden en önemli referansımız yıllardır yaptığımız dürüstlüğe ve kalitesi tekrar tekrar takdir edilmiş islerdir.Standartlara uygun bir yangın güvenliğinin sağlanması ve bu konuda piyasada, sık sık karşılaştığımız üzere tüketiciyi aldatmaya yönelik, mal ve can güvenliğini hiçe sayan, teknik dışı uygulamalara uğramamanız için cihaz veya servis hizmeti alırken, aşağıda belirttiğimiz hususları önemle bilgilerinize sunuyoruz.

2.YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI SEKTÖRÜNDE HANGİ UYGUNSUZLUKLAR YAPILIYOR?
Yangın söndürme özelliği olmayan yangın söndürme cihazları satılmaktadır.

Ne yazık ki, yangın söndürme cihazı sektörünün çok önemli bir kısmında, (%80 civarında) uygunsuz çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bunların başında cihazların içine kuru kimyevi toz niteliği taşımayan mermer tozu, tebeşir tozu vs. gibi maddelerin şarj edilmesi gelmektedir. Ayrıca bazı şirketler de dolum işleminde hâlihazırda dolu olan cihazlarınıza “Silver” dediğimiz teknikle, yani SİLip VERerek, başka hiçbir işlem yapmadan fatura kesmektedirler. Ticari kazançlarından başka hukuki, etik veya vicdani hiçbir kaygısı olmayan birçok kişi ya da şirket bahsettiğimiz uygulamaları sıklıkla ve rahatlıkla gerçekleştirmektedirler.

Sektördeki uygunsuzluklar hakkında gerekli bilince sahip olunmalı ve bu şekilde çalışan firmalar tercih edilmemelidir.

Ülkemizin kurumları(TSE, Sanayi Bakanlığı gibi) personel yetersizliği gibi sebepler dolayısıyla, mantar gibi türemiş olan yangın söndürme cihazı firmalarına denetim yapamamaktadırlar. Geriye serbest piyasanın özelliği, uzun vadede firmaların müşteriler tarafından doğal seleksiyonu ile işini doğru yapan firmaların kalacağını umuyoruz. Dolayısıyla müşterilerimizin de uygunsuzlukların farkında ve sektör hakkında bilinçli olmaları gerekmektedir. Unutmayın! ”Kalitesiz cihaz yangın değil ocak söndürür.!”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418