1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Vadiistanbul Görücüye Çıktı: Ayazağa’nın Çehresi Değişecek!

Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan ve Ayazağa’da konumlandırılan Vadistanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili alan içinde inşa ediliyor. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik İnşaat alanına sahip.

alışveriş caddeleri, alışveriş merkezleri, Artaş Grup, Ayazağa, Aydınlı Grup, İki Design, kafeler, Keleşoğlu İnşaat, Maslak, ödüllü mimarlık ofisi, ödüllü mimarlık ofisi İki Design, ofisler, Oteller, rezidanslar, SOM Architecture, teras evler, vadi emlak istanbul, vadi emlak kurtköy, vadi emlak pendik, Vadi İstanbul, vadi istanbul avrupa konutları, vadi istanbul ile ilgili aramalar, Vadi İstanbul projesi, vadi istanbul projesi artaş, vadi istanbul projesi avrupa konutları, vadi istanbul projesi ile ilgili aramalar, Vadiistanbul, Vadistanbul, wadi istanbul

Proje Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in ortaklığıyla gerçekleşecek.

Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezleri’nin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak. 424.000 metrekarelik bir arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak.

ARSA HARİÇ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 500 MİLYON TL

İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadistanbul Arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. Projenin ilk etabının yatırım maliyeti ise 300 milyon TL. Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

5 VE 4 YILDIZLI OTELLER OLACAK

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin Konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare Ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

ORMANI VE ŞEHRİ BİRLEŞTİRİYOR

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, inşa edildiği bölgeye büyük değer kazandırıyor.

Vadistanbul’un 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın mayıs 2015 te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı Ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise Konut ve ofis alanlarında oluşuyor.

Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip.

Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

MASLAK VE BÜYÜKDERE CADDESİNİN ALTERNATİFİ

İstanbul’un kalbi niteliğindeki Maslak ve Büyükdere caddesi’nin alternatifi olan Vadistanbul, yüksek donatılı iş ve ofis merkezleri ile iş hayatını alışveriş ve eğlence ile birleştiriyor.

Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Havaray, Vadistanbul İle Geliyor!

Vadistanbul projesiTürkiye’nin en büyük gayrimenkul projeleri arasında yerini alan Vadistanbul ile Türkiye’nin ilk özel havarayı …