1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Uzay Çelik Konstrüksiyon Kafes Sistemlerinin Özellikleri

 • Uzay kafes sistem yapıların esas bileşenleri, çubuk, düğüm noktalarından oluşur; ideal yük dağılımını gerçekleştirecek şekilde teşkil edilirler,
 • Uzay Kafeslerin 3 Boyutlu yapıları sayesinde her yönden gelen yükleri taşıyabilirler.
 • Uzay Kafesler modüler sistemlerdir, mimari ve konstrüktif olarak bir çok farklı amaçtaki yapılarda da kullanılabirler.
 • Uzay Kafes sistemlerin esas taşıyıcı elemanları; alt ve üst başlık çubukları, düğüm elemanları, aşık taşıyıcı elemanları ile aşıklardan meydana gelmiştir.
 1. Üçgen ve dörtgen modüller oluşturulabilir, bu modüllerden asimetrik, simetrik, dairesel, prizmatik yada elipsoidal gibi çok çeşitli yapılar tasarlanabilmesi ve üretilebilmesi mimarların konstrüktif sınırlarını alabildiğine genişletmektedir.
 2. Metallerin akma ve kopma dayanımları, deneysel metotlarla imalatın her aşamasında ve statik hesaplar öncesinde kesin doğruya yakın tespit edilebildiğinden betona göre daha doğru statik hesaplamalar yapılabilir.
 3. Çubuklar boyuna eksenlerinin dışında yüklenmez; düğüm parçalara ayrılarak çubuklar seçildiğinden ince cidarlı narin elemanlardan oluşurlar. Yapı ölü yükü betona göre önemli derecede azdır; daha hafif yapılardır; yanal deprem yükleri azalır; taşıma gücü zayıf zeminlerde emniyetle inşa edilebilirler.
 4. Betondaki gibi bakım ve kür süresi yoktur, inşaat çalışması kesintisiz sürdürülebilir.
 5. Tamir, bakım gerekmez, gerektiğinde her türlü tadilat yapılabilir,
 6. Mimari tasarımda kolon yeri, kiriş sarkmaları gibi kısıtlamalar sınırlamalar bulunmaz,
 7. Modüller arasındaki boşluklardan faydalınılarak tesisat kanalları, elektrik tesisatları fazladan yer kaplamaz.
 8. Uzay Kafes Çatı Sistemi , çok büyük açıklıkların geçilmesine elverişli bir sistemdir. Mekanın kesintisiz kullanımı ile işletme aşamasında önemli ekonomiki tasarruf elde edilir.
 9. İmalat ve montaj süresinin kısa olması, iş sahibine önemli bir avantaj sağlamaktadır. Yapının yeri ve çevre şartlarına göre montaj kısmen yada tamamen yerde yapıldıktan sonra mobil vinç ile uygulanacak mekana yerleştirilir.

Kulanım Amaçları
o Fabrika,Depolar,Uçak Hangarları, Garajlar, Terminal Binaları, Otopark ve Benzinlik istasyonu sundurmaları,
o Spor Salonu,Kapalı Yüzme Havuzu, ve Stad üst kaplamaları,
o Sinema,Tiyatro,Konferans Salonları,Gösteri Merkezleri, çok amaçlı toplantı salonları
o Köprüler
o Süpermarket, ve pazar yerleri
o Giriş markizleri,

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bedava köprünün 15 Günlük Maliyeti 9.7 Milyon TL Oldu!

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul’daki trafik sıkışıklığını rahatlatmak için temmuz ayının ortasından itibaren uygulamasına başlanan …