1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Uludağ 12 Ay Boyunca Gözde Tatil Beldesi Olacak!

Yeni projeler Uludağ’ı uluslararası arenada 12 ay boyunca gözde bir tatil beldesi ve kongre merkezi haline getirecek…

tatil beldesi Uludağ, Uludağ, uludağ bandırma, uludağ elektrik, uludağ forum, uludağ ile ilgili aramalar, uludağ kebap, uludağ otelleri, uludağ otomasyon, uludağ tarih, Uludağ tatil beldesi, uludağ turizmi, uludağ üniversitesi şenlikleri 2012

Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından Uludağ’ın 12 ay kullanılması hedefiyle başlatılan altyapı çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’ı cazibe merkezi haline getirecek çalışmalarla Bursa’da yıllardır konuşulan sorunlara çözüm üretileceğini söyledi.

Bursa’da öncü projeleriyle kentteki turizm yatırımlarına da yön veren Büyükşehir Belediyesi, Uludağ’ın, 12 ay boyunca, uluslararası arenada gözde bir tatil ve kongre merkezi olması adına çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Denizinden yeşiline kadar birçok doğal güzelliği bünyesinde barındıran Bursa’nın en önemli turizm merkezi Uludağ da keşfedilmemiş güzellikleriyle turizme kazandırılmayı bekliyor. Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ, Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle daha da değerlenecek.

Uludağ’ın sadece kışın değil dört mevsimde de turizmden hak ettiği payı alacak bir merkez olmasını hedefleyen büyükşehir belediyesi yeni baştan düzenleyecek çalışmalarına altyapısından başladı.

ULUDAĞ DAVOS’A RAKİP OLACAK KAPASİTEDE
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’ın gizli kalmış güzelliklerini gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını belirterek, “Uludağ’ın güzelliklerinden 12 ay boyunca yararlanalım istiyoruz. Manastırları, gölleri, florası ve dünyada eşi olmayan canlıları ile Uludağ’ın fizik şartları iyileştirildiğinde, Davos’a rakip olması için önünde hiç bir engel kalmayacak.

4 mevsim deaktif kullanılacak değerleri var. Bu da Uludağ’ın dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmesi için önemli bir avantaj, bunu değerlendirmeliyiz” diye konuştu.

Uludağ’a ulaşımı kolaylaştır-mak için yeni teleferik hattının çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Başkan Altepe, teleferiğin tamamlanmasıyla kayak yapmak için Uludağ’daki otellerde konaklama zorunluluğunun ortadan kalkacağını ve kent merkezinde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin 22 dakikalık teleferik yolculusunun ardından zirveye Uludağ’da dönüşüm sürüyor

ULUDAĞ’da altyapı çalışmalarının başladığını belirten Başkan Altepe, Oteller Bölgesi’nde öncelikle kanalizasyon işlemlerini bütünüyle tamamlamak istediklerini söyledi. Uludağ’da günübirlik tesislerden spor tesislerine ve kayak alanı düzenlemelerine kadar bölgenin tümüyle hızlı bir şekilde gelişeceğini anlatan Başkan Altepe, Oteller Bölgesi’nin yanı sıra Sarıalan, Çobankaya, Dolubaba, Kirazlıyayla ve Kadıyayla gibi diğer bölgelerde de çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü sözlerine ekledi.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Uludağ’da Faaliyet Gösteren Otellerde Yıkım!

Uludağ’da faaliyet gösteren otellerde sezonun kapanmasıyla birlikte planına aykırı olarak yapılan eklenti bölümlerde yıkımlara başlandı. …