1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

ÜKOSB’den 10 Bin Kişilik İstihdam Hedefi!

Bölgede 1988’den bu yana faaliye gösteren Usak Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde projelerin ve inşası süren fabrikaların tamamlanmasıyla 3 bin 500 olan istihdamın 10 bine çıkartılması hedefleniyor.

sanayi bölgesi istihdam, ukosb, Uşak, uşak istihdam planı, uşak organize sanayi bölgesi, uşak osb

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, bölgenin yeni projeleriyle ilgili değerlendirmesinde, arıtma tesisi kapasitesini yüzde 50 oranında artıracak projenin Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandığını kaydetti.

Deri sanayinin gelişmesi ve daha güçlü bir sektör haline gelmesi için kurulan UKOSB’de 287 parsel yer alıyor. Bölge ağırlıklı olarak deri ve tekstil sektörüne yönelik üretim yaparken, toplamda 122 adet deri ve deri ürünleri, 17 adet kimyasal, 41 adet tekstil, 6 adet geri dönüşüm ve 13 adet diğer sektörler¬de olmak üzere toplam 199 adet tesisiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Arıtma tesisinde kapasite artıyor

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahalı arutma tesisi kapasitesini yüzde 50 oranında artıracak projelenin 2 Temmuz’da başladığını belirterek şunlan söyledi. “Proje kapsamında yapılacak 1 milyon 500 bin TL’lik yatırımın yarısı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından, diğer yarısı bölge bütçesinden finanse edilecek. Proje kapsamında UKOSB’nin evsel ve endüstriyel Atıksu Antma Tesisi 2. kademe kapasite artışına yönelik rehabilitasyon yapılacak. Uşak Cezaevi’nde oluşan evsel atık suların UKOSB Atıksu Antma Tesisi’nde (A.A.T) işlenerek starndartlara uygun halde deşarj edilmesi sağlanacak.

Gökçe KIRTILOĞLU / Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

TOKİ’nin Restorasyon Kredisine Yoğun İlgi

Unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma tehlikesi taşıyan tarihsel değerleri, gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan TOKİ restorasyon kredileri …