1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türkiye’deki En İyi Kayak Oteli Hangileri?

Kayak sezonu açıldı ve beklenen kar kalınlıklarına ulaşıldı. Şimdi karın keyfini çıkarma zamanı. Turizm şirketlerinden ve farklı profîllerdekİ kayak severlerin tercihleri doğrultusunda Türkiye’nin en iyi kayak otelleri…

Kayak sezonu açıldı ve beklenen kar kalınlıklarına ulaşıldı. Şimdi karın keyfini çıkarma zamanı. Turizm şirketlerinden ve farklı profîllerdekİ kayak severlerin tercihleri doğrultusunda Türkiye’nin en iyi kayak otelleri…

‘Çömez’ manzaralı kafe
Koray Bilici (Doğan Burda Reklam Grup Başkan Yardımcısı): Le Chalet Yazıcı’nın bordo renkli perde ve koyu venge döşemeli odalarına girdiğimde, o sıcak havasının içimi ısıtacağını bilirim. Servisin yanı sıra yemekler konusunda oldukça başarılı olan Le Chalet’nin özellikle kahvaltıda sunulan pancake’in lezzetini yıl boyunca başka hiçbir yerde bulamam. Ayrıca çömezlerin pistine bakan kafede acemilik günlerini anıp, eğleniyorum.

Minimalist ama sıcak
Sylvia Tiryaki (Uluslararası hukukçu, akademisyen, biatlon şampiyonu):
Genelde Uludağ’ı tercih etsek de ara sıra kayak yapmaya gittiğimiz bir diğer yer ise Eğridir Davraz. Kalmak için de en iyilerden biri olduğu söylenen Sirene Davras Mountain Resort Otel’i seçmiştik. Mimari olarak, minimalist modern bir yaklaşımın klasik dağ otellerinin sıcaklığıyla füzyonu olarak tarif etmek mümkün. Yemekler de son derece başarılı.

Evde gibi hissediyorum
Fem Güçlütürk (İletişim ve marka danışmanı): Alkoçlar Otel’i, aile işletmesi olduğu için tercih ediyorum, Uludağ’ın en eski işletmelerinden biri olduğu için tecrübeliler. Her ne kadar servis anlayışıyla profesyonel olsalar da, insana evdeymiş gibi hissettirmeyi başarıyorlar. Pistleri güzel ve müşterilere yaklaşımları da gayet iyi. Bir de yılların getirdiği bir dostluk bağı da oturdu tabi. Orada kalmak bir alışkanlığa dönüştü bu anlamda.
Pisti bitmek bilmiyor

Lara Uçok (BCBG Max Azria Halkla İlşkiler Müdürü):
DedemanLodge Palandöken’in en sevdiğim yanı pistlerinin uzunluğu ve kar kalitesinin yüksek oluşu; saatlerce bekledikten sonra, sadece iki dakikayla sınırlı olmuyor kayak keyfîniz, sporun tadını çıkarabiliyorsunuz. Piste çıkması da çok kolay. Genel olarak ambiyansı da seviyorum. Sonuçta kayak çok yorucu bir spor, bütün gün enerji kaybettikten sonra spa’da zaman geçirmek çok rahatlatıcı. Odalar da sor derece konforlu.

Kartakkaya Golden Key
Golden Key Kartalkaya’nın dış mimarisi Fransız Lea Invent tarafından yapılmış, özel aksesuvarlar ise Şeref Aldemir tarafından tasarlanmış. Otel depreme dayanıklı Japon Ala Sawa teknolojisiyle inşa edilmiş. Bina gün ışığından ve Köroğlu Dağları manzarasından maksimum faydalanacak şekilde biçimlendirilmiş. Konforlu yatakların, kaztüyü yorganların, özel yapım battaniyelerin evde hissettirdiği otelde 43 farklı büyüklükte oda bulunuyor, 33 metrekarelik standart odaların yanı sıra 40 metrekarelik loft stilinde tasarlanmış dubleks süitler, 80 metrekareye varan büyüklükte geniş aile süitleri ve içinde manzaraya hkim jakuzi bulunan dubleks loftlar mevcut. Kayak, snowboard, snovvkite dersleri profesyonel eğitmenler tarafından veriliyor. Golden Key’de çeşitli masaj ve aroma terapilerden oluşan seçenekleriyle bir spa, sauna ve buhar banyosu, gym ve fitness olanaklarıyla açıkhavada buz pateni seçenekleri de bulunuyor.

Uludağ Alkoçlar
Klasik Uludağ mimarisine uygun olarak tasarlanan odalar standart, süite, corner süite olmak üzere misafirlerin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış. Büyüklükleri 26 ile 43 metrekare arasında değişen 55 standart oda, 2 junior süite, 1 aile odası ve 20 exclusive oda pist manzaralı olarak konumlandırılmış. Ayrıca otelin dördüncü katında modern bir mimariyle yeniden dekore edilen Uludağ olarak adlandırılan yeni bir oda konsept de hizmet vermeye başlamış.

Misafirler otele özel yüzde 50 indirimli tek bir kartla, 17 tesis ile 1 ve 2. bölgedeki tüm pistlere ulaşabiliyor. 1. bölgede Alkoçlar teleski, Fahri telesiyej, Beceren teleski, Osman Yüce telesiyej, Belvü teleski, Mandra telecabin, İtalyan teleski, Tutyeli telesiyej, Kuşaklıkaya telesiyej, 2, bölgede Mandıra teleski, Kırkgözler teleski, Maden telesiyej, Beden Terbiyesi telesiyej, Baia teleski. Alkoçlar-Karinna teleski, Kartanesi teleskilerinden tek kartla gün boyu yararlanabiliyor. Uludağ’daki en geniş ve tecrübeli kayak okulunda okul misafirlerine özel derslerin yanı sıra günün her saatinde pistlerde pıratik yapmaları için grup dersleri veriliyor. Otelde ayrıca sauna&masaj, kids clup, oyun odasıda mevcut.

Isparta Sirene Davras Hotel
Davras Dağı’nda yer alan kayak merkezinin kar kalitesi ve doğal güzellikleri bölgeyi kış turizminde üst sıralara taşıyor. Davras Kayak Merkezi 1.211 metre uzunluğunda; saatte 1,000 i taşıma kapasiteli tesisi ve T-Bar tesisi ile hizmet veriyor.

Amatör ve profesyonel kayakçılar için ideal pistlere sahip merkezde kuzey disiplini ve alp disiplini. agı snovvboard. dağcılık, botanik gözlemcilik, paraşütü ve trekking yapma imkanı bulunuuoy. Sirene Davras Hotol, Antalya havalimanına 50 arta şehir merkezine 25 km uzaklıkta, let pisi manzaralı. 24 adet dağ manzaralı det pist manzaralı süit. 12 adet ı 6 adet penta dubleks süit. 6 adet penta suit, 1 adet presidential suit ile hizmet veren Sirene Davas’ın kış sezonu aktiviteleri arasında özel grup kayak dersleri, ATV ile safari, kızak turları, bowling, bilardo, sinama sıralanıyor.

Radikal/Beril Stock

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bankalar İkametgah İstemeyecek!

Kimlik Paylaşımı Sistemi çerçevesinde adres bilgisine erişebilen kurumlar ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu çerçevesinde faaliyette …