1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk Müteahhitler Risk Sigortası İstedi!

Libya’da büyük zarar gören Türk müteahhitler, kayıplarına karşı korunmak istediler ve Eximbank’tan risk sigortası talep ettiler. Libya’da sular bir türlü durulmuyor

Libya’da büyük zarar gören Türk müteahhitler, kayıplarına karşı korunmak istediler ve Eximbank’tan risk sigortası talep ettiler.

Libya’da sular bir türlü durulmuyor. Ülkenin tümüne yayılan ayaklanmalar sebebiyle yatırımlara ara verildi. Ortamın kolay kolay yatışmayacağını öngören uluslararası firmalar çareyi elemanları ile birlikte ülkeyi terk etmekte görüyor. Libya’da tırmanan gerilimden büyük yara alan Türk müteahhitler de kayıplarını telafi etmek bir yana yeni kayıplara karşı korunmak istiyor. Bu bağlamda Eximbank’tan risk sigortası talep ediyor. Konuyu değerlendiren taahhüt firmalarının yöneticileri devletin uygulayacağı sigortalarla risklerin kolayca bertaraf edilebileceğini vurguluyor.

Libya’da yürüttüğü eğitim kurumundan AVM ve havaalanlarına kadar pek çok projeyi durduran Rönesans Holding CEO’su Hüseyin Esenergül, risk sigortalarının bu tür olaylardan önce yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Müteahhitlik sektöründe risk sigortasının yaygın olmadığından dert yanan Esenergül “Umuyorum sigortaların ufak bir primle devlet tarafından, Eximbank tarafından organize edilmesi halinde riskler daha kolay bertaraf edilebilir” dedi. Çalkantıların arttığı ülkede 500 milyon dolarlık bir projeyi askıya alan TEKFEN İnşaat’ın genel müdürü Ümit Özdemir de “Şu muhakkak ki Türk müteahhitlerinin gelişmesi için ülke riski olarak sigortalanmak önemli bir adım. Bu minvalde önemli aşamalar kat edilebilir” diye konuştu.

Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kazak Eğitim Kurumları A.Ş.; Kazakistan Okullarını İnşa Edecek!

Kazakistan hükümetinin 600 milyon dolarlık projesini alan Türk firma, Eximbank desteği ile 170 anaokulu yapacak …