1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

TOKİ, Dar Gelirli Vatandaşlar İçin Gönen’e 400 Konut Yapacak!

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin dar gelirli vatandaşlar için ilçede 400 konut yapacağını söyledi.

balıkesir gönen toki, toki, toki dar gelirli, Toki gönen konutları, toki konutları, toplu konut toki

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin dar gelirli vatandaşlar için ilçede 400 konut yapacağını söyledi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların üçüncü etap konutları için müracaat ettiğini belirten Başkan Yakar, “E1 ve K1 olmak üzere iki tip konut inşa edilecek. E1 dar gelirli yurttaşlarımıza dönük yapılacak. Başvuran vatandaşların, 17 Eylül-19 Ekim 2012 arasında Ziraat Bankası’na taksitlerini yatırması gerekiyor. Konutlar 18 ayda teslim edilecek.” dedi.

Doğalgazın kullanılmasıyla birlikte Balıkesir’in Gönen ilçesinde ev kiraları aşırı derecede yükselirken dar gelirli vatandaşlar, TOKİ’den ev sahibi olmak için belediyeye akın etti. Şu ana kadar bin 340 vatandaşın üçüncü etap konutları için müracaat ettiğini bildiren Başkan Yakar, iki tip konut inşa edileceğini bildirdi. İlk etapta 176, ikinci etapta 96 konut yapan TOKİ’nin, üçüncü etapta Gönen’e 300-400 arasında konut yapacağını açıklayan Yakar, doğalgazla birlikte gerek kira gerekse satış fiyatlarının fahiş oranda yükseldiğine dikkat çekti. Bu durumun dar gelirli vatandaşları TOKİ konutlarına yönelttiğini dile getiren Başkan Yakar, rekor düzeyde başvuru olduğunu kaydetti. TOKİ konutlarının depreme dayanıklı ve estetik açıdan da şık olmasının talebi arttırdığını belirten Yakar, “Ödeme kolaylığı, konutların kullanışlı ve depreme dayanıklı olması ile daha önce TOKİ’den ev sahibi olan vatandaşlarımızın memnuniyeti talep patlaması yaşattı. Üçüncü etap konutlar da şu anki TOKİ konut bölgesine yapılacak.” bilgisini verdi.

Üçüncü etapta Gönen’e en az 300-400 arası konut yapılacağını hatırlatan Başkan Yakar, “Konutlarımız 18 ayda teslim edilecek. Talep durumuna göre E1 ve K1 olmak üzere iki tip konut inşa edilecek. 87 metrekare olan E1 tipi dar gelirli vatandaşlarımıza dönük olacak. TOKİ konutları, Gönen’de yapılış amacına hizmet ediyor.” diye konuştu.

CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

TOKİ, 130 İşyeri İle 91 Konutu Satışa Çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 16 ilde 130 işyeri ile 20 …