1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Timsah Arena Bursa, 45 Bin Kapasiteli Olacak!

45 bin kişi kapasiteli ‘Timsah Arena’ tamamlandığında dünya çapındaki önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek…

bursa UEFA standartları, bursada UEFA standartlarında stad, timsah arena ile ilgili aramalar, timsah arena inşaatı, timsah arena projesi, timsah arena resimleri, timsah arena son durum, timsah arena stad, timsah arena stadı, Timsah Arena UEFA standartlarında, timsah arena vikipedi, timsah arena wow, timsah arena wowturkey, UEFA standartları stadları

Bursa’ya anıtsal yapılar kazandırma hedefiyle yola çıkıp önemli projelere adını yazdıran Büyükşehir Belediyesi, kente UEFA standartlarında yeni bir stadyum kazandırıyor.

Çalışmaların gece gündüz devam ettiği stadyum, yaklaşık 180 bin metrekarelik inşaat alanıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem hayata geçirilen en büyük tesis olma özelliği de taşıyor. Bursaspor’un simgesi timsahı andıran projesiyle ‘Timsah Arena’ olarak da tanımlanan 45 bin kişi kapasiteli yeni stadyumun gelecek yıl hizmete açılması planlanıyor.

BURSA’YA DEĞER KATACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’mn en prestijli projelerinden birinin inşa edildiğini vurgulayarak, UEFA’mn en son kriterlerine uygun olan stadyumun her türlü uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacak donanımda olacağını belirtti. Stadyum inşaatında ince işçilik ve çatı imalatları çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Altepe, stadyumun kaba inşaatının ise yüzde 85’leri aştığını kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yeni stadyumun inşaatında değerlendirilmek üzere gönderilen 50 milyon TL’nin de Bursa’ya ulaştığını dile getiren Başkan Altepe, yeni stadyumun Bursa’ya değer, Bursaspor’a güç katacağını, stadyumla kulübün de kalıcı gelirlerinin artacağını söyledi.

Veledromda 68 x 105 metre saha alanı, 283 x 212 metre kabuk ölçüleri bulunan 3 kat, 2 bodrum katı ve 1 platform katı olmak üzere toplamda 6 kat olarak yaklaşık 179 bin 611 metrekare betonarme inşaat alanı içeren Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, 8 bloktan oluşuyor. 45 bin seyirci kapasiteli stadyumda 207 engelli koltuğu buluyor. Kapalı otopark 652 araç ve 2 otobüse hizmet verirken, daha sonraki ihalede planlanan çevre tanzimi ile beraber açık alan dahil olmak üzere toplam 1562 araç ve 256 otobüse hizmet verecek 96 bin 151 metrekare otopark alanı oluşturulacak.

Dünyâda takımın simgesiyle projelendirilen ve ender stadyumlardan biri olan Büyükşehir Stadyumunun çatısı Bursaspor’un simgesi olan ‘timsah’ görümünde olacak. Stadyumda 60 adet turnike ve 84 adet stat giriş kapısı yer alacak.

Habertürk

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tüketiciler, Emlak Sektöründe “Yılın itibarlı” Şirketini Seçti

Sur Yapı, Gayrimenkul ve İnşaat kategorisinde tüketiciler ile yapılan birebir görüşmeler doğrultusunda “Yılın İtibarlısı” ödülü …