1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Temelden Çatıya Çözüm Ortağınız: Marmara İnan İzolasyon

Bir binanın yapılması aşamasında temeldeki demirinden, betonuna, çatısındaki baca şapkasına kadar ihtiyaç duyulan malzemelerin hepsini ürün yelpazelerinde barındırdıklarını söyleyen Marmara İnan Genel Müdürü İnan Uyanıker, “Sloganımız `Temelden Çatıya Çözüm Ortağınız…` ifadesinden de anlaşıldığı üzere komple çözümler sunuyoruz” dedi.

Çatı izolasyonu, ince inşaat ile ilgili aramalar, ince inşaat işleri, ince inşaat kadirli, ince inşaat kalemleri, ince iş nedir, ince işler nedir, inşaat ince işleri nasıl yapılır, izoder, izolasyon fiyatları, izolasyon ile ilgili aramalar, izolasyon malzemeleri fiyatları, izolasyon ne demek, izolasyon nedir, kaba inşaat fiyatları, kaba inşaat ile ilgili aramalar, kaba inşaat ingilizce, kaba inşaat iş ilanları, kaba inşaat maliyeti, kaba inşaat maliyeti 2011, kaba inşaat nedir, kaba inşaat sözleşmesi, kaba inşaat taşeronu, Koçtaş, satılık kaba inşaat, sektör inşaat iş ilanları, su izolasyon

2012 yılında tüketicilere özellikle su ve ses yalıtımında yeni ürünlerle hitap ettiklerini söyleyen İnan Uyanıker ile yaptığımız söyleşiyi keyifle okumanızı diliyoruz.

Sektörde faaliyet gösteren sayılı firmalardansınız. Bize kuruluşunuz ve gelişim sürecinizle ilgili neler söyleyeceksiniz?
1989 yılında kurulan Marmara Ticaret kaba inşaat malzemeleri ticareti yapmakta iken; gelişen pazarla birlikte sektörün gereksinimleri gereği 2009 yılında İnan İzolasyon ile çatılarını birleştirerek Marmara İnan İzolasyonu Malzemeleri San.ve Tic. Ltd Şti.`ni kurmuş ve bugün bünyesinde 13 araçlık sevkiyat filosu, 25`i aşkın personeli ile sektöre hizmet etmektedir.

Ürün çeşitlerinizden bahseder misiniz?
Bir binanın yapılması aşamasında temeldeki demirinden betonundan çatısındaki baca şapkasına kadar ihtiyaç duyulan malzemelerin hepsi ürün yelpazemizde bulunmaktadır. “Temelden Çatıya Çözüm Ortağınız…” sloganımızdan da anlaşıldığı üzere komple çözümler sunuyoruz.

Üretim kapasiteniz ve büyüme hedefleriniz hakkında neler söyleyeceksiniz?
2011 yılında amaçladığımız hedefe fazlasıyla ulaşmamız bize daha fazla güven ve cesaret vererek 2012 yılında gelişme politikamızı daha geniş tuttuk; bu sayede 2012`nin ilk yarısında hedeflerimize ulaştığımızı görmek bizleri fazlasıyla mutlu etti. Hedefimiz daha sağlam adımlarla daha fazla bölgeye hizmet verebilmek, daha fazla aileye aş imkanı sunmak, bunu yaparken de tamamen kendi finansman gücümüzle hareket ederek kredilerden uzak durmaktır.

Pazardaki yeriniz nedir? Ürünlerinizin tamamını iç piyasada mı eritiyorsunuz?
Pazarda bölgesel firmalar bazında en büyük firmalardan biriyiz. Yurt dışından tarafımıza satın alma talepleri de gelmektedir ancak şu an için ürünlerimizin tamamını iç piyasaya sunmaktayız.

Ağırlıklı olarak hangi coğrafyada yer alıyorsunuz?
Kendi bölgemiz olan Sakarya’nın yanı sıra ağırlıklı olarak Düzce- Bolu-Bartın-Ereğli-İzmit Yalova Bursa-Eskişehir bölgelerindeki esnaflarımızla da çalışma imkanına sahibiz.

2012 yılına dair sektör olarak beklentileriniz neler?
2012 yılındaki en büyük beklentimiz tabiî ki satışlarımız daha fazla arttırmaktır. Özellikle 2012 yılında planlanan dev projelerin hayata geçmesi ve izolasyonun yasayla desteklenmesiyle birlikte sektöre daha fazla canlılık geeleceği inancındayız.

Sektörünüzün Türkiye`de kalite ve standartlar açısından yerini nasıl buluyorsunuz?
Kalite açısından özellikle TSE`li ürünlerinin satışına dikkat etmemize rağmen Türkiye piyasasında çok fazla belgesi olmayan kalitesiz ürünler satılmaktadır. Standartlara uymayan ürünlerin satışı tabiî ki bizi de sıkıntıya sokmaktadır. Bu ürünlerin de yasayla kalite standartlarına uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Kalite ve standartların gelişmesine yönelik siz ne gibi çözüm önerileri sunuyorsunuz? Bu konudaki yaklaşımınızı öğrenebilir miyiz?
Bizim tek önerimiz kalite ve standartların inşaat sektöründeki bütün kalemlerin uygulanma zorunluluğunun olması ve bunun yasayla desteklenmesidir. Sonuçta bunun her aşamasında insan unsuru can ve mal güvenliği yer almaktadır, dolayısıyla kalite standartları olmazsa olmaz şarttır.

2012 yılında öne çıkan yeni ürünleriniz neler?
2012 yılında özellikle su ve ses yalıtımında yeni ürünler tüketicilere sunuldu.

Sizi rakip firmalardan ayıran en belirgin özellikleriniz neler? Bugün geldiğiniz noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çalışanlarımızla bir aile ortamı oluşturarak müşteri sadakati oluşturuldu. Bunun başka bir açıklaması yok. Biz müşterilerimizle bir aile olmayı başardığımız için öncelikle güven ilkesine dayalı ticaret yapıyoruz. Bunun da başarısını çevremizde geldiğimiz nokta göstergesidir.

2012`ye yönelik hedefleriniz neler? Son dönem projelerinizden bahseder misiniz?
2012 yılı içerindeki en büyük hedeflerimizden biri daha büyük ve daha modern bir depo ve mağaza yapmaktır. Bunun için önce ön çalışma yapılarak yer seçimi yapılmış ve arsa alımı yapılmıştır.

Eklemek istedikleriniz var mı?
Her geçen gün daha fazla gelişen ısı, ses ve su yalıtımı sektöründe kaliteden taviz verilmemesi gerekmektedir. Bunu da başarabilmek için hem yasalarla güvence altına almak hem de satışının yanı sıra uygulama yapılması aşamasındaki işçilerin de eğitime tabi tutularak yeterlilik belgesi verilmesi, bu tür işlerin ilgili belgelere sahip kişilere ve kurumlara yaptırılması gerekmektedir. Böylelikle ortaya kaliteli bir iş, daha uzun ömürlü binalar ortaya çıkacak, hem müşteri memnuniyeti sağlanmış hem de ülke ekonomisinde uzun vadede katkıda bulunulmuş olacaktır.

Kaynak: Haberortak

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Sahiplerine Vergide İndirim Müjdesi!

Kiraya verilen gayrimenkul için yapılan ısı yalıtımı ve enerji tasarrufunu artırmaya yönelik harcamaların beyan edilen …