1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Tasarımıyla Merak Uyandıran Mimarisi ile Etkileyen En iyi Oteller

Tasarımıyla Merak Uyandıran Mimarisi ile Etkileyen En iyi Oteller

Oteller ve konaklama yerleri, turistleri ve şehre seyahat eden insanları çekmede temel bir role sahiptir. İş ve eğlence gezilerinin yoğun olması sebebiyle oteller, konuklarının ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. Bununla birlikte, otel tasarımında mimari vizyonun rolü çok büyüktür.

Günümüz otelleri tek boyutlu bir konaklama mekanı olmaktan çıkarak ziyaretçilerine estetik bir görsellik sunmaktadır. Türkiye otellerinin turizmde büyük bir yere sahip olması, buradaki otellerin mimari açıdan gelişmesine ve farklı fırsatlar sunmasına sebep olmuştur. Mimarisi ile dikkat çeken otellere otelleri.net üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rixos Sungate

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Rixos Sungate, ultra her şey dahil konsepti ile hizmet vermektedir. Dış mimarisi her ne kadar modern tasarıma sahip olsa da, iç mimarisinde modern ve Türk motiflerin bir araya getirilmesi dikkat çekmektedir. Rixos Sungate, yemyeşil orman ile masmavi denizin eşsiz uyumunu bir arada sunan konuma sahiptir. 250000 metrekare alanı kaplayan otelin 14 adet açık havuzu ve 2 adet kapalı havuzu bulunmakta, ayrıca 720 metre uzunluğunda eşsiz güzellikteki plaja ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesindeki Spa & Wellness bölümünde gösterişli Osmanlı mimarisi ön plana çıkmaktadır.

Rixos Premium Belek

Rixos Premium Belek, Antalya’nın Serik ilçesinde yer almakta ve ultra her şey dahil konsepti ile hizmet vermektedir. Çam ve ceviz ağaçları arasında doğa ile iç içe tatil fırsatı sunan otelin mimarisinde ön plana çıkarılan klasik ve modern detaylar dikkat çekmektedir. 405000 metrekare alana sahip otelin 700 metre uzunluğunda ince kumlu plajı ve 4 adet açık havuzu vardır. Aile veya arkadaşlarla birlikte gideceklerin konaklayabileceği villa konseptli konaklama birimleri de bulunmakta ve sıcak bir atmosfer sunmaktadır. Ayrıca Osmanlı figürleri ile ön plana çıkan Spa & Wellness bölümü, modern imkanlar sunan golf sahası ve daha fazlası ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Titanic Deluxe Bodrum

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan Titanic Deluxe Bodrum, ultra her şey dahil konsepti ile eşsiz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Yunan adalarından birisi olan Mykonos’un ve geleneksel Bodrum mimarisinin özellikleri ön planda tutularak inşa edilen otelde Ege atmosferini hissetmenize olanak tanınmaktadır. Odalarının dekorundan lüks ve şık detaylar ön planda tutulmuştur. Denize sıfır konumu ve arkasında kalan yemyeşil ormanları ile doğa ile iç içe bir konaklama deneyimi yaşatmaktadır. 80000 metrekare alana sahip otelin ince kumlu özel plajı, 350 metre uzunluğundadır. Birçok otelden farklı olarak Spa & Wellness bölümü Ege’nin geleneksel mimari özellikleri ile ön plandadır. Sadeliğin ve lüksün en iyi şekilde harmanlandığı otellerden bir tanesidir.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418