1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Şişli’de 12 Dev Adam Anıtı

Şişli Belediyesi, basketbol milli takımının dünya ikincisi olması anısına “12 Dev Adam” anıtı yapılacağını açıkladı.

İlçedeki bir parkta yapılacağı belirtilen anıt için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün “12 dev adam, dünya basketbol şampiyonasında çok önemli rakipleri eleyerek, ilk kez finale kadar yükselmiş ve ülkemize gümüş madalya kazandırmıştır.

Milli takımımızın, ülkemiz sporuna ve Türkiye’nin tanıtımına sağladığı katkı unutulmazdır. Bu nedenle, bu başarıyı taçlandırmak için, ilçemizdeki parklardan birisinde “12 Dev Adam Anıtı” yaptırılmasına karar verdik. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir proje yarışması açacağız. Yarışmada birinci seçilen anıt projesi, en kısa zamanda hayata geçirilecek. Anıtın açılışını, bu tarihi başarıya imza atan milli sporcularımızla birlikte yapacağız” dediği belirtildi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418