1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

SASA’nın Patronu Erdemoğlu’ndan Yeni Tesislere İlişkin Açıklama

SASA’nın patronu Erdemoğlu, depremin etkili olduğu şehirlerden Adana’da yatırım faaliyetlerine devam edeceklerini belirterek, yeni tesisler için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdemoğlu, deprem yaralarını sarmak için yürüttükleri çalışmalardan da bahsederek, 1000 tane konut sözü verdiklerini belirtti.

Yatırım yaptıkları tesislerle ilgili de konuşan Erdemoğlu, “Depremle ilgili hiçbir şekilde planımızı öteleme, erteleme gibi bir davranışa asla girmedik. En hızlı şekilde yatırımı devam eden yıllık 1 milyon 750 bin ton PTA (Saflaştırılmış Tereftalik Asit) tesisimiz 6. ayda faaliyete geçecek” dedi.

İkinci ilave elyaf tesisinin de bu yılın sonunda faaliyete geçeceğinin bilgisini veren Erdemoğlu, 350 bin tonluk yeni cips tesisleri olduğunu, onun da bu yılın sonunda ya da gelecek yılın ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Şirket geçen yılın son çeyreğinde borsadaki güçlü performansı ile dikkat çekmişti. SASA hisseleri haftanın ilk işlem gününde ise yüzde 2,89 artışla 40,58 liradan işlem görüyor.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

İş Dünyası Yardım İçin Yarıştı: İşte Deprem Bölgesine Yönelik Öne Çıkan Çalışmalar

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından Türkiye’nin önde gelen şirketleri bölgenin …