1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sakarya’da Çürük Binaların Yıkımı İçin Düğmeye Basıldı!

Başbakan Erdoğan’ın çürük binaların durumuna ilişkin “Ne pahasına olursa olsun, isterse iktidarı kaybedelim bu binaları yıkacağız” sözünün ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu düğmeye bastı.

1999 depreminde hasar gören ve bugün orta hasarlı binalar olarak anılan binaların yıkımı için çalışma başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Halkımızın can güvenliğini tehdit eden orta hasarlı binaların yıkımı için çalışma başlattık, bu konu da kararlıyız. Konuyu Sayın Başbakanımızla paylaşıyoruz.” dedi.

Van’da yaşanan 7.2’lik depremin ardından Türkiye’nin gündemine gelen çürük binalar konusuyla ilgili Başbakan Erdoğan’ın, “Ne pahasına olursa olsun, isterse iktidarı kaybedelim bu binaları yıkacağız” sözleri tartışılmaya devam ediyor.

12 yıl önce 17 Ağustos 1999’da 7.4’lük depremde büyük hasar gören Sakarya’da devam eden orta hasarlı binalar sorununu çözmek için düğmeye basan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Başbakan Erdoğan’ın sözlerinin Türkiye’de yeni bir imar anlayışını oluşturmaya dönük büyük önem arz ettiğini belirtti.

Bu çerçevede Sakarya’daki orta hasarlı binalar sorununu çözüme kavuşturmak için bir çalışma başlattıklarını söyleyen Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizdeki orta hasarlı binalar sorununun kökten çözümüne ilişkin yeni bir çalışma başlattık. Bu çalışmanın detaylarını şu an için kamuoyuyla paylaşamıyoruz. Çünkü öncelikli olarak Sayın Başbakanımıza bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. İlk görüşmemizde Sayın Başbakanımıza çalışmamızdan bahsettik. Sayın Başbakanımız bu projenin detaylarını görüşmek üzere bizleri TOKİ’ye yönlendirdi. Bugün kısmet olursa TOKİ Başkanımızla bir araya gelerek bu konuyu paylaşacağız. Amacımız orta hasarlı sorununu kökten çözüme kavuşturmak. Bu binalar halkımızın can güvenliğini tehdit ediyor. Sayın Başbakanımız güvenliksiz binaların yıkımıyla ilgili olarak net konuşmuş ve ne pahasına olursa olsun bu binaları yıkacağız demiştir. Bizlerde aynı noktadayız. Sakarya’da sorun arz eden bu binaları yıkacağız. Başbakanımızın sözleri Türkiye’de yeni bir imar anlayışının oluşturulması hususunda büyük önem arz etmektedir. ”

Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Sahipleri Kiracı Seçmeye Başladı: Düzenli Maaşı Olmayana Ev Yok!

Corona virüs salgını kiracılıkta da yeni bir dönemi başlattı. Evini kiraya vermek için ilan veren …