1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sabah: Yeni Konut Kredisi Kampanyası Geliyor

Ekonomide gelecek üç yılın projeksiyonunu ortaya koyan Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanmasının ardından yeni konut kredisi kampanyasının hayata geçirileceği öne sürüldü.

Sabah’tan Hazal Ateş’in aktardığına göre, OVP’nin açıklanmasının ardından yeni konut kredisi kampanyası hayata geçirilecek.

Plan doğrultusunda inşaat sektörü dar ve sabit gelirliye uygun fiyat aralıklarıyla konut üretimine başlayacak.

Kamu bankaları da konut kredisi kampanyası ile destek vermesi beklenirken, ilk kez ev alacaklara uygun kredi kullandırılacak.

Ayrıca, yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli yurttaşların konuta erişim imkanı artırılacak.

Kamunun uygun koşullarda sağladığı konut kredileri ise ilk kez konut edinimini destekleyecek, dar ve orta gelirli yurttaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olacak şekilde yeni başlayan projelere tesis edilecek.

Artan maliyetler, salgın dönemi ve depremlerin ardından daralan konut arzı ise hızla artırılacak.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

BDDK’den Konut Kredilerine İlişkin Yeni Karar: Riskli Yapı Sahiplerine Kolaylık Sağlanacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kentsel dönüşüm kapsamındaki riskli konutlar için kredi sınırı muafiyeti …