1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Rusya Türkiye’yle İnşaat Projelerini Gözden Geçiriyor

Rus uçağının düşürülmesi sonucu, Rus inşaat sektöründe Türk projelerine verilen her tür destek gözden geçirilecek.

rusya-turkiyeyle-insaat-projelerini-gozden-geciriyor

Rusya’ya ait Su-24 tipi bir savaş uçağının sınır ihlali yaptığı iddiası ile Türk F-16’ları tarafından düşürülmesinin ardından her iki ülkeden de açıklamalar gelmeye devam ediyor.

PROJELER GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Rusya İnşaat ve Kamu Hizmetleri Bakanı Mihail Men, Rusya’da faaliyet gösteren Türk inşaat şirketlerinin faaliyetlerinin engellenebileceğini açıkladı. RBC ajansına konuşan Men, “Rus uçağının vurulması sonrası, Rus inşaat sektöründe Türk projelerine verilen her tür destek gözden geçirilecek. Kısa süre içinde diğer kurumlar ve büyük yapı şirketleriyle, Rusya ile Türkiye’nin ortak inşaat projelerini değerlendireceğiz” dedi.

“Türk şirketlerin bazıları, büyük inşaat projelerinden çıkarılabilir. Ortak olarak onlara güvenimiz azaldı” diyen Men, doğacak boşluğun yerel şirketlerle kapatılabileceğini de söyledi. Moskova Belediyesi İnşaat İşleri Departmanı Başkan Yardımcısı Marat Husnullin de Moskova’daki inşaat sektöründen Türk şirketlerin çıkarılmasının sektörde büyük etki yaratmayacağını ifade etti.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörünün 2020’den Beklentisi Yükseldi

Türkiye Hazır Beton Birliğince (THBB) açıklanan rapora göre, inşaat sektörüne ilişkin Beklenti Endeksi, ocakta 20 …