1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ruhsat Verilen Bina Sayısı Arttı

Yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 28 arttı.

ruhsat-verilen-bina-sayisi-artti

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 arttı. Aynı dönemde ruhsat verilen yapıların yüzölçümü yüzde 31,6, değeri ise yüzde 38,5 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın ilk çeyreğe ilişkin “Yapı İzin İstatistikleri”ni açıkladı.

Buna göre, bu yılın ilk üç ayında geçen yıla göre belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 28, yüzölçümü yüzde 31,6, değeri yüzde 38,5, daire sayısı yüzde 34,7 arttı.

Daire sayılarına göre, İstanbul 67 bin 543 ile en yüksek paya sahip oldu. İstanbul’u 18 bin 160 daire ile Ankara ve 15 bin 129 daire ile İzmir takip etti. Daire sayısı en az olan iller sırası ile Bayburt, Bitlis ve Hakkari olarak belirlendi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü Ok Gibi Fırlayabilir

Açıklanan büyüme rakamlarını değerlendiren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, rakamların inşaat sektörünün önümüzdeki dönemler için hazırlandığını …