1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Recep Tayyip Erdoğan’dan Akyazı Projesi’ne Tam Destek!

Başbakan Erdoğan, Trabzon ve Trabzonspor’un dört gözle beklediği, içerdiği 40 bin kişilik modern stadyum, otel, otogar ve diğer tesislerle şehrin vizyonunu değiştirecek Akyazı Projesi’ni ziyaret etti.

TRABZON
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kabineden üç bakan ve Trabzon milletvekilleriyle yürütmesi Danıştay tarafından durdurulan Akyazı Projesi inşaat sahasına kabineden giderek incelemelerde bulundu.

Erdoğan, Trabzon’da önceki akşam düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın açılış töreninin ardından baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesine geçti. Geceyi Merkez Mahallesi’ndeki evinde geçiren Erdoğan, dün ilçe merkezine indi. Erdoğan, burada kendisini bekleyen vatandaşlarla tokalaştı ve bazı vatandaşlarla sohbet etti. Hemşerileri Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunurken bol bol fotoğraf çekti.

AKYAZI PROJESİ’Nİ İNCELEDİ
Rize ziyaretinin ardından tekrar Trabzon’a dönen Erdoğan, ilk olarak içerisinde Trabzonspor’un kullanacağı 40 bin kişilik stadyumun da yer alacağı Akyazı Projesi inşaat alanını ziyaret etti. Akyazı’da Başbakan Erdoğan’ı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, milletvekilleri, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, projenin yüklenicisi Sistem İnşaat’ın sahibi Nuri Albayrak ve diğer yetkililer karşıladı. Şantiye sahasında Bakan Bayraktar ve Sistem İnşaat’ın sahibi Nuri Albayrak, Başbakan Erdoğan’a proje hakkında bilgi sundu.

TRABZON İÇİN ASRIN PROJESİ
Akyazı Projesi, Trabzonspor eski başkanlarından Nuri Albayrak’ın büyük uğraşlarla ortaya koyduğu bir proje. Sistem İnşaat’ın sahibi olan Albayrak, ‘Trabzon’a ve Trabzonspor’a hayat verecek’ dediği projeyi şehre kazandırmak için TOKİ’nin ortaya koyduğu maliyetin yarı fiyatına yapma taahhüdü verdi. Trabzonspor için 40 bin kişilik modern bir stadyum, otel, kongre merkezi, tesis alanları, otogar, benzin istasyonu ve alışveriş merkezi gibi pek çok yatırımı öngören proje Trabzon için asrın projesi olarak yorumlanıyor.

YENİŞAFAK

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

“Son Faiz İndirimleriyle Yaklaşık 200 Bin Konut Satıldı”

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, yaptığı açıklamada, son 5 yılda 2,5 milyon konut …