1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Prefabrik Yapılar Nerelerde Kullanılır?

Prefabrik yapılar Türkiye’de ilk olarak depremden sonra yaygınlaşan ev tipi olarak karşımıza çıktı. Daha sonra şantiye alanlarında da kullanılmaya başlayan bu evler giderek yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde prefabrik ev düşündüğünüzden çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu evler betonarme yapılara göre çok daha uygun fiyatlı olması ve çok kısa sürede inşa edilebilmesi tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Prefabrik Yapılar Nerelerde Kullanılır?

Dayanıklı yapılarıyla ön plana çıkan prefabrik evler kişiye özel üretilmektedir. İstediğiniz özelliklere sahip bir ev oluşturarak farklı kullanım amaçlarınıza uygun alanlar yaratabilirsiniz. Günümüzde prefabrik yapılar villa yapımından yemekhane binasına, şantiye alanlarından fabrika alanlarına kadar çok geniş bir kullanım alanına yayılmıştır. Uzun ömürlü kullanabileceğiniz prefabrikler sizlere de oluşturmak istediğiniz yaşam alanlarını sunuyor.

Prefabrik Yapıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Prefabrik ev herkesin aklında ilk olarak küçük ve kullanışlı evleri canlandırır. Ancak bu evler çok daha farklı kullanım koşulları için üretilebilir. Özellikle toplu alanlarda ekonomik yatırımlar yapmak isteyen işletmeler ya da belediyeler prefabrik evleri çeşitli projelerinde tercih etmektedir.

Prefabrik Yatakhane: SerVilla, toplu üretim alanlarında, afet bölgelerinde ve daha birçok yerde prefabrik yapı üretiminde söz sahibidir. Toplu konaklama alanlarında farklı büyüklükte prefabrik yatakhane üretimi yapılmaktadır. Yatak kapasitesi, toplu kullanım alanları ve özel tasarımları ile farklı boyutlarda yatakhaneler profesyonel ekiplerce kısa süre içinde kullanıma hazır hale gelir.

Prefabrik Fabrika: Dünyanın her yerinde birçok başarılı projeye imza atan SerVilla, prefabrik fabrika alanında da fonksiyonel çözümler sunmaktadır. Kaynaksız vidalı üretim sistemi sayesinde en yüksek teknolojiye sahip fonksiyonel fabrika alanları ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı ebatlarda istediğiniz özelliklerle donatılacak olan fabrika alanları ekonomik, güvenli ve ergonomiktir. Üretim tesislerinde kısa süre içinde üretime hazır hale gelen parçalar fabrikanızı kurmak istediğiniz alanda kısa süre içinde faaliyete geçmeye hazır hale getirilir.

Prefabrik Sosyal Tesis: Tüm prefabrik ev seçeneklerinde olduğu şekliyle prefabrik sosyal tesisler de kısa süre içinde kullanıma hazır hale gelmektedir. Belediye, resmi kurum ve sivil toplum kuruluşları tarafından insanların toplu kullanımına sunulan sosyal tesisler kullanım amacına uygun özelliklerde inşa edilmektedir. Prefabrik sosyal tesisler her türlü ebatta farklı tasarım seçenekleriyle hizmetinize sunuluyor.

Prefabrik Duş Binaları ve WC: Parklarda, konser alanlarında, miting alanlarında ya da toplu kullanım alanlarında özel ya da kamu kurumlarına ait olacak prefabrik duş binaları ve tuvaletler kısa süre içinde teslim edilmektedir. Farklı iklim özelliklerine dayanıklı ürünler plajlarda da duş binaları ve giyinme kabini gibi amaçlarla da kullanılabilir. Sıcak ve soğuk su seçenekleriyle üretilen tuvaletlerde isteğe bağlı engelli alanları da oluşturulmaktadır.

Prefabrik Spor Salonu: Her türlü spor organizasyonu için spor salonu özelliklerinde kullanılacak prefabrik yapı tercih edebilirsiniz. SerVilla farklı spor dallarına uyarlanabilecek kapalı spor salonları üretmektedir. Dayanıklı, geniş seyirci kapasiteli, fonksiyonel ve geniş kullanım alanına sahip prefabrik spor salonları tercih edebilirsiniz.

Prefabrik Ofis: Özellikle şantiye alanlarında ya da showroomlarda tercih edilen prefabrik ofis, SerVilla üretim tesislerinde imalat aşamasından çıkarak kısa süre içinde kullanıma hazır hale getiriliyor. Satış ofisi, mağaza gibi kullanım seçenekleriyle prefabrik ofisler modern ve zamansız dokunuşlarla sizlerle buluşuyor.

SerVilla prefabrik ev dışında çok farklı alanlarda sizlere prefabrik çözümler sunuyor. Çok uygun fiyatlara, kısa süre içinde teslim edilebilen, her türlü mevsim koşuluna dayanıklı ve fonksiyonel yaşam alanlarına sahip olmak için SerVilla uzun yıllara dayanan tecrübesi ve profesyonel ekibinden hemen destek alabilirsiniz.

Mimar İdris YAĞMAHAN

Yağmahan İnşaat Ltd. Şti.
Şile Otoban Üzeri Kirazlıdere Mahallesi Kışla Caddesi Havuz Sokak No: 20 / 8
İlhanlar Plaza Kat: 3 Çekmeköy / İstanbul
0216 614 04 34 – 0216 614 04 33 – 0505 507 04 18
www.yagmahan.com
www.e-villaproje.com
www.serprofil.com
www.acikprofil.com

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Kişisel Havuz Yapımına Talep Arttı

Ulusal Havuz Enstitüsü Başkanı Korcan Kurtoğlu, yeni tip korona virüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle kişisel havuz …