1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Portakal Çiçeği Rezidans’ta Lüks Yaşam Başladı!

Portakal Çiçeği Gayrimenkul A.Ş’nin Ankara’da hayata geçirdiği Portakal Çiçeği Rezidans’ta lüks yaşam başladı.

ankara portakal çiçeği konutları, ankara rezidans projeleri, ankara satılık rezidans, ankara satılık rezidanslar, Portakal Çiçeği Rezidans, portakal çiçeği rezidans ankara, Portakal Çiçeği Rezidans projesi, rezidans

Yaklaşık 6 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Portakal Çiçeği Rezidans projesi 160 metre yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek binası olma özelliğini elinde bulunduruyor. Rezidans toplam 40 kattan oluşuyor. Her katında eşsiz Ankara manzarasını çok rahat bir şekilde görmek mümkün. Modern mimarinin en seçkin örneklerinden biri olmaya aday, 7 yıldızlı otel anlayışını benimseyen Portakal Çiçeği Rezidans’ın bu sayfaya konu olmasını sağlayan özelliği ise sanatsal kimliği.

Görkemli binanın girişinde sizi yine Portakal Çiçeği isimli bir sanat galerisi karşılıyor. Binanın ortak kullanım alanlarında da resim, heykel, seramik ve mozaikler bulunuyor. Rezidansın müşteri kitlesi de alım gücü yüksek, yerli ve yabancı sanatseverlerden oluşuyor. Çankaya’daki 40 katlı bina, yeni bir çekim merkezi olmuş.

Ferah dairelerden oluşuyor
Projenin ihtişamına yakışır bir girişi olan rezidansa girildiğinde, konukları iki kat yüksekliğinde galeri lobi katı karşılıyor. Çeşitli sanat eserlerinin,antikaların ve yerli ve yabancı bir çok ressamın çalışmalarının sergilendiği bu katta restoran ve kafeler bulunuyor.

Portakal Çiçeği Rezidans projesi içinde farklı metrekarelerde konutları insanların kullanımına sunuluyor.. Portakal Çiçeği Rezidans sadece yüksekliği ile değil aynı zamanda dairelerde oluşturulan ferah yaşam alanları üe de fark yaratan bir proje.

Projenin en büyük özelliklerinden biri de bahçeli ev özelliklerine sahip olması. Her katta yer alan 3 konutun 3 tarafı da açık ve her cephesinden Ankara manzarası konut sahiplerinin seyrini bekliyor. Yüksek katlarda güvenlik ve rahatlık duygusu verecek şekilde, iç mekanın uzantısı olarak balkonlar ile çevrili. Ahşap ızgara ile kaplanan bu balkonlar özellikle salonlarda yere kadar uzanan cam yüzeyler sayesinde salonla bir bütün haline geliyor.

Her katta sadece 3 daire yer alıyor. Kat hollerine özel iç mekan karakteri kazandırılmış. Bu alanlar halı kaplı, özel aydınlatma ve genel dekorasyon özellikleri ile konutların bir uzantısı gibi yapılmış binanın 33 ve 35’inci katları arasında ortak kulanım alanları olarak planlanmış. 33’üncü katta 320 metrekare büyüklüğünde teras bahçe ve 64 metrekare büyüklüğünde lounge alanı, 34’üncü katta ise 90 metrekare büyüklüğünde bir lounge alanı ile 29 metrekare büyüklüğünde lounge teras ve 35’inci katta 61 metrekarelik lounge yer alıyor.

Odalarda her ayrıntıya yer verilmiş
Portakal Çiçeği Rezidans’ta kapalı yüzme havuzu, fitness ve spa alanlarının yer aldığı 1200 metrekarelik bir bölüm var. Yarı olimpik yüzme havuzunun yer aldığı projede yüzerken veya güneşlenirken Ankara manzarasını rahatlıkla izlemek mümkün. Çocuk havuzu, jakuzi, sauna Fin hamamı, masaj salonu sinema kafe gibi birçok sosyal alanın yer aldığı havuz katında, kış bahçesi, kaya bahçesi, ahşap köprü gibi doğal ortam havası veren unsurlar da bulunuyor.

PROJE KÜNYESİ
Proje ismi: Portakal Çiçeği Residans
Yapımcı: Portakal Çiçeği Gayrimenkul A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı: AhmetŞAHIN
Konum: Ankara Çankaya
Kapalı Alan: 40.380 metrekare
Kat Sayısı: 40 kat
Proje Yüksekliği: 160 metre

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Residence – Otel Konseptli Yatırım Yaptı, 75 Euroya Oda Satacak!

Turizm ve inşaat sektörlerinde yatırım yapan ByGroup, turizm sektöründeki yeni yatırımı ByOtell Flora Residence’ı hizmete …