1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Petek Dinçöz’lü Reklamla 50 Milyonluk Vurgun!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, maket üzerinde konut satışı yapan ancak daireleri teslim etmeyen Makrom Yapı’nın yöneticilerine yönelik operasyon gerçekleştirdi.

petek-dincozlu-reklamla-50-milyonluk-vurgun

Operasyonda Makrom İnşaat’ın sahibi Lütfü Bakırcı gözaltına alındı. Makrom İnşaat firması Esenyurt ve Tuzla’da 8 dev proje adı altında lüks daireler yapılacağı iddiasıyla ünlü sanatçı Petek Dinçöz’le anlaşmış, Reklam filmleri ile dairelerin satışları başlatılmıştı. Maket üzerinden yüzlerce daire satılmış ancak evlerin teslim edileceği tarihte inşaatın bile olmadığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine inşaat firmasının mağdurları, suç duyurusunda bulunmuş, Makrom İnşaat’ın kendilerini kandırdığını belirterek, Tuzla ve Esenyurt Belediye Başkanlığı’nın Makrom İnşaat için kendilerine güven aşıladığını söylemişlerdi.

800 kişi dolandırıldı
Şikâyetler üzerine Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Makrom İnşaat’la ilgili soruşturma başlattı. Hayali daire satışlarıyla şu ana kadar yaklaşık 800 kişiye aynı yöntemle satış yaptığı tespit edilen şirketin bu yöntemle 50 milyon lira üzerinde kazanç sağladığı ortaya çıktı.

Toplanan delillerin ardından dün Sabah saatlerinde 6 adrese eş zamanlı operasyon yapan İstanbul ekipler, Makrom Yapı sahibi Lütfü Bakırcı, şirket yöneticilerinden E.T, A.T, arsa sahibi A.K ve M.K’nin de aralarında bulunduğu 18 kişiyi gözaltına aldı. 6 kişinin halen arandığı belirtildi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İzmir’de Kiralık Ev Kalmadı

İzmir’deki yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmek istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 …