1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Paravan Şirketi Evinde Kurmuş!

Kaynak Holding’in zulasından çıkan 15 şirketten birinin merkezi, holdingin eski Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Ekrem İnce’nin evi çıktı! İnce, Kaynak’ın parasını naylon şirket üzerinden yurtdışına kaçırmış.

paravan-sirketi-evinde-kurmus

Paralel örgütün finans ayağı Kaynak Holding’in gizlenen 15 kurumuna yapılan baskının ayrıntıları ortaya çıkıyor. Örgütün devletten 15 kurumu gizlemesinin yanında, şirket olarak beyan ettiği adresin ‘ev adresi’ olduğu ortaya çıktı.

paravan-sirketi-evinde-kurmus-2

DİDİK DİDİK ARANDI

Kayyum atanmasının ardından işten çıkartılan Kaynak Holding’in eski Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Ekrem İnce’nin Kağıthane’deki evinin şirket olarak beyan edildiği belirlendi. Evinde paravan şirket kurduğu belirlenen İnce’nin, naylon firma üzerinden yurtdışına milyonlarca lira para transferi yaptığı belirtiliyor. ‘North Tarım, Ticaret, İnşaat, Enerji ve Danışmanlık’ adını taşıyan şirketin merkezinde, yani Ekrem İnce’nin evinde polisler delil niteliğindeki belgelere el koydu, bilgisayarların da kopyasını aldı.

Temizlikçi kaçırdı

Kaynak Holding ile bağı tespit edilen 5 öğrenci yurdu önceki gün aranmıştı. Bu yurtlardan birinde çalışan temizlikçinin, yurt bilgisayarını paralel örgüt talimatıyla kendi evine götürüp sakladığı ortaya çıktı. Yurdun müdüriyet bürosunda tüm kayıtların tutulduğu bilgisayarı bulamayınca harekete geçen polis, sözkonusu harddiskleri temizlikçinin evinde buldu. Paralel örgüt üyelerinin, temizlikçiye bilgisayarı götürmesi için 15 gün önce talimat verdiği öğrenildi.

11 saat sürdü

Operasyon kapsamında şirketler ve öğrenci yurtlarında yapılan aramalar 11 saat sürdü. Önceki gün sabah 9’da başlayan aramalar akşam 22.00’de sona erdi.

paravan-sirketi-evinde-kurmus-3

İşte o firmalar

Kaynak Holding’in ‘zulasından’ çıkan şirketler şöyle: GÜR-MED Medikal, GARNET Tıbbi ve Teknolojik Sistemler, GÜR-MED Tıbbi Sistemler, GÜR-MED-Turmed Adi Ortaklığı, Kervansaray Seyahat Turizm, Yaran Yayıncılık, North Tarım Ticaret İnşaat Enerji, Plus Yatırım Yapı İnşaat, Sakarya Serbest Muhasebe, Seachange Medya Hizmetleri, Doruk Eğitim Hizmetleri’ne bağlı Cihangir’de tabelasız bir ofis, Özel Reyhan Yüksek Öğrenim Kız Yurdu (Beylikdüzü), Nil Erkek Öğrenci Yurdu (Esenyurt) ve Özel Büyük Yıldız Erkek Öğrenci Yurdu, Erdem Pansiyon (K.Çekmece) ve Özel Rıfkı Biroğlu Erkek Öğrenci Yurdu.

Hamdi Koçoğlu / Yeni Şafak

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2017 İnşaat Birim Fiyatları Kitabı Excel Formatında

2016 İnşaat Birim Fiyatları Kitabı Excel Formatında Bayındırlık Bakanlığı 2017 yılı İnşaat ve Tesisat Analiz …