1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Onun İçin Kurşun Geçirmez Bir Villa Yapıldı Ama…

Antalya Belek’te 15- 16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesine katılacak ABD Lideri Obama için kurşun geçirmez bir villa inşaa edildi ama Obama onun yerine bir savaş gemisinde kalması en güçlü olasılık olarak duruyor.

onun-icin-kursun-gecirmez-bir-villa-yapildi-ama

Antalya Belek’te 15- 16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesi için bütün hazırlıklar tamamlandı. Zirvenin resmi programı detaylı bir çalışmayla hazırlanırken zirveye katılacak liderlerin ne zaman gelip ayrılacağı, hangi otelde kalacağı gibi konular, güvenlik gerekçesiyle açıklanmıyor.

ABD Lideri Obama için Regnum Carya’da kurşun geçirmez camları olan lüks bir villa inşa edildiği biliniyor, ancak Obama’nın bu villa yerine ABD donanmasına ait bir savaş gemisinde kalması en güçlü olasılık olarak duruyor. Başkan Obama’nın ekipleri ise Calista Otel’de konaklayacak. Obama için hazırlanan villada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konaklama ihtimali bulunuyor.

BELEK’TE 28 OTEL KAPATILDI

Zirvede 12 bin polisin yanı sıra, 11 bin personel de havalimanında karşılamadan Belek’te toplantıların yapılacağı otellere kadar pek çok alanda görev alacak. Belek’te G-20 Zirvesi için 28 otel kullanılacak. Liderler toplantılarını Regnum Carya Golf & SPA Resort’ta gerçekleştirecek. Pazar günü gerçekleştirilecek ’Hoşgeldiniz’ resepsiyonu ve aile fotoğrafı çekimi bu otelde yapılacak. Liderler, otelin 2 bin metrekarelik salonu ’Carya’da, dünyanın bugün karşı karşıya olduğu sorunları ve o sorunlara yönelik çözüm önerilerini konuşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise zirvenin ikinci günü yani 16 Kasım Pazartesi saat 15.30’da konuşacak.

Zirve nedeniyle Belek’te otellerin fiyatları da arttı. Zirveyi takip etmek üzere akreditasyon yaptıran yerli ve yabancı 2 bin basın mensubu için Kaya Plazzo Otel ayrılırken kış sezonunda ortalama 300 lira olan otelin gecelik fiyatı zirve dolayısıyla 660 Euro olarak belirlendi. Zirveye katılan ülkeler, konaklama giderlerini kendileri karşılayacak.

LİDERLER HANGİ OTELDE KALACAK

RUSYA Devlet Başkanı Putin ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Maxx Royal’de, Almanya Başbakanı Angela Merkel Kempinski The Dome’da konaklayacak. Susesi Otel zirvenin davetli liderleri Malezya Başbakanı Najib Tun Razak, Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ve Arjantin Cumhurbaşkanı Cristina Fern ndez’le birlikte Birleşmiş Milletler, IMF ve Dünya Bankası heyetlerini ağırlayacak. Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye’nin Cornelaia Deluxe Otel’de konaklaması beklenirken IC Santai Otel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Endonezya Başkanı Joko Widodo’yla birlikte Avrupa Birliği heyetlerini konuk edecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Türk heyetlerinin Regnum Carya ve Zeynep Golf Resort’ta kalmasının beklendiği zirvede İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto, Bellis Deluxe Otel’de konaklayacak. Hindistan Başbakanı Narendra Modi konaklamak için mimarisiyle ülkesini andıran Spice Otel’e tercih ederken oteli İtalya Matteo Renzi ile paylaşacak. Avustralya Başbakanı Tony Abbott ise Titanic Deluxe Otel’de, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping Sueno Otel’de, Kanada Başbakanı Stephen Harper de Ela Quality Resot Otel’de, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma ise Sirene Belek Otel’de konaklayacak. Zirvenin yapılacağı Belek dışında ise Suudi arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz 1000 kişilik heyetiyle Kundu bölgesindeki Mardan Palace Otel’de konaklayacak. 18 gün boyunca konaklayacak olan Kral, toplamda 18 milyon dolar ödeme yapacak. Kral Bin Abdülaziz, zirveden birkaç gün önce otele giriş yapacak ve zirve bittikten günler sonra ülkesine dönecek.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Avrupa’da Saatlik İşçi Maliyeti Artıyor

Avrupa Birliği’nde (AB) saatlik iş gücü maliyeti geçen yıl yüzde 5,3 artarak 31,8 euro oldu. …