1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Metro Toptancı Market, Türkiye’deki 20. Mağazasını Açtı!

Dünyada 30 ülkede 700 mağazası bulunan Metro Toptancı Market, 15.5 milyon Euro’luk yatırımla 20’nci mağazasını Mersin’de hizmete açtı. Açılış töreninde konuşan Metro Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, Türkiye’de 4 mağaza daha açacaklarını söyledi

Merkez Yenişehir İlçesi 50’nci Yıl Mahallesi’ndeki 21 bin 100 metrekare arsa üzerine inşa edilen Metro Toptancı Market Mersin’in açılışına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Erol Ertan, Yenişehir Kaymakamı Eyüp Basri Kartal, Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Akdeniz Kaymakamı Bekir Atmaca, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Mersin Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Faik Burakgazi, Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan ile seçkin davetliler katıldı.

Aydın İnşaat Şirketi tarafından 200 işçilik ekiple 89 günde inşaa edilen Metro Toptancı Market Mersin’in açılışında konuşan Genel Müdür Özerkan, Türkiye’nin genç nüfusu, dinamik yapısı ve büyümede gösterdiği başarı ile dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu, batı ile doğru arasındaki görevinin son dönemlerde daha da önem kazandığını belirtti.

Mersin’de 250 kişiyi istihdam sağladıklarını vurgulayan Özerkan, “Dünyanın önemli uluslararası perakende şirketlerinden olan Metro’nun Türkiye’ye olan inancı artarak devam ediyor, yatırımlarımız hızını kesmeden sürüyor ve sürecek. Türkiye, Metro’nun en öncelikli yatırım noktalarından biridir. 2011’de ikinci mağazamızı Mersin’e açtık, yıl sonuna kadar 4 mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Toplantıcı olduğumuz için bakkallarımıza da sahip çıkıyoruz. Bakkallarımızın büyümesini sağlamak içinde görevlendirdiğimiz özel müşteri temsilcileri onlarla iletişim sağlayarak her türlü kolaylığa ve ürüne sahip olmalarını da temin edeceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ertan ise işsizliğin büyük bir sorun olduğu kentte, Metro’nun 250 kişiye iş vererek aileleriyle birlikte 2 bin kişiye ekmek kapısı olduğu için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mağazanın protokol açılış kurdelesini kesti. Törene katılan davetliler, Genel Müdür Özerkan eşliğinde mağazaya gezerek bilgi aldı. Özerkan, toplam 21 bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen Metro Toptancı Market Mersin Mağazası’nda 7 bin metrekare alanda 30 binden fazla ürün satışa sunulduğunu bildirdi.

HÜRRİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ümraniye’de Gayrimenkul Fiyatları Tırmanışta

Ümraniye’de yapımı devam eden metro hattı,3. Köprü ve Finans Merkezi’nin etkisiyle Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları son …