1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Memur ve Emeklilerin Beklediği Dört Aylık Enflasyon Farkı Netleşti

Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin dört aylık enflasyon farkı da netleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) nisan ayında enflasyonun aylık yüzde 3,18 olarak ölçüldüğünü duyurdu. Buna göre SGK ve Bağ-Kur emeklileri, nisan ayı için yüzde 3,18 enflasyon farkına hak kazandı.

Ocak ayı için yüzde 6,70, şubat ayı için yüzde 4,53, mart ayı için yüzde 3,16, nisan ayı için yüzde 3,18 enflasyon farkına hak kazanan emekliler, bu oranlar birikimli olarak hesaplandığında ise yüzde 18,70’lik zam alacak. Ancak, maaşlara bu zam temmuz ayında yansıtılacak. Bu sebeple mayıs ve haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla emeklinin zamları da kesinleşmiş olacak.

Memur ve memur emeklisinde sistem farklı

Toplu sözleşme gereği memur maaşları ile memur emeklisinin aylıklarına 2024’ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025’in ilk 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılacak. Bu zam oranları enflasyonun altında kalırsa gerçekleşecek. Enflasyon zam oranlarından yüksek kalırsa memur ve memur emeklileri enflasyon farkını da zam olarak maaşlarında görecek.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Oturduğu Lojmanı Almak İsteyen Memur 24 Ay Vadede Ödeme Yapacak!

Satılacak olan 236 bin 811 lojman ilk önce içinde oturan memura teklif edilecek, eğer isterse …