1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Köy Müzesi Gibi Turistik Tesis!

Antalya’nın Kaş ilçesinde faaliyet gösteren tesiste sergilenen tarihi aletler tatilcilerin ilgisini çekiyor

koy-muzesi-gibi-turistik-tesis

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde merkeze 10 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 550 metre yükseklikteki kurulan tesis yüzlerce ağaç içinde iki taş bina ve Kütahya’dan taşınarak getirilmiş Likya tipi 4 buğday ambarından oluşturuldu. Binaların tamamı otel haline getirilmiş. 50 yataklı tesise girer girmez konukları köy müzesi karşılıyor. Tesis içinde geçmişte kullanılan yaklaşık 175 türde ve 1000’in üzerinde alet, eşya, ev gereçleri, mutfak eşyaları, tarım aletleri, su değirmeni, at arabaları ve kağnı bulunuyor.

DOĞAL BİR ORTAM YARATILDI

Geçmişi 200 yılı bulan yağ küpü, beşik, ütü, silah, at koşum aletleri, heybe ve sini gibi eşyalar misafirlerin ilgisini çekiyor. Tesiste misafirlere köy yumurtası, doğal tahin ve bal ile taze pişirilen bazlama gibi yiyecekler ikram ediliyor. Tesisin sahibi Ali Çırak, kış döneminde Anadolu’yu dolaşarak topladığı yeni eşyaları tesiste sergiliyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418