1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

KOSGEB, Destek ve Kredi Dolandırıcılarına Karşı Uyardı

KOSGEB Tekirdağ Hizmet Müdürü Erkan: “Bazı şahısların, işletmeleri ve girişimci adaylarını arayarak, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler almaktayız”

kosgeb-destek-ve-kredi-dolandiricilarina-karsi-uyardi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Tekirdağ Hizmet Müdürü Tolga Erkan, bazı şahısların, işletmeleri ve girişimci adaylarını arayarak, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, girişimcileri dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları için uyardı.

Erkan, yazılı açıklamada, son günlerde Tekirdağ genelinde bazı şahısların, işletmeleri ve girişimci adaylarını arayarak, ‘KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracakları’ yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler aldıklarını kaydetti.

KOSGEB’in, KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik hizmet kapasitesinin artırılması adına önemli çalışmalar yaptığını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda, KOBİ’lerin KOSGEB Destek Programlarına başvuruları, E-KOBİ (www.kosgeb.gov.tr) sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple, aracılara itibar edilmemesi gerekmektedir.

İşletmelerimiz ve girişimci adaylarımız, KOSGEB faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, www.kosgeb.gov.tr adresimiz, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezimiz, KOSGEB Tekirdağ Müdürlüğümüz, KOSGEB Tekirdağ Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışan Çorlu ve Çerkezköy TSO KOSGEB temsilciliklerimiz aracılığıyla öğrenebilir.”

Erkan, açıklamasında ayrıca, kurumun Tekirdağ’daki faaliyetlerine değinerek, bu yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre, genel destek programında yüzde 30’luk artış ile 149 işletmeye 576 bin 324 lira destek verdiklerini kaydetti.

Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Destek Programında yüzde 40’lık artış ile 7 işletmeye 261 bin 647 lira destek verdiklerini ifade eden Erkan, girişimcilik destek programında yüzde 12’lik artışla 35 işletmeye 666 bin 967 lira ve toplamda bugüne kadar 262 işletmeye bir milyon 747 bin 640 lira destek kullandırdıkları bilgisini verdi.
Erkan, girişimcileri ve girişimci adaylarını doğru bilgi ve desteklerden etkin yararlanabilmeleri için KOSGEB’in Tekirdağ Müdürlüğü ve diğer temsilciliklerine beklediklerini söyleyerek, 16 Ağustos’ta başvuruları sona erecek olan Türkiye KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’ne, Tekirdağ’da faaliyette bulunan KOBİ ve girişimcilerin de başvuru yapabileceklerini ifade etti.

Kaynak : AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev Alana Çifte Kazanç!

Bankada düzenli birikim yapıp ilk evini alanlara devlet katkısı sağlayacak sistem 26 Ağustos’ta başlıyor. Bankalar, …