1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Konya Ereğli’de Hastane İnşaatı Yine Durdu

Konya’nın Ereğli ilçesinde yapımı devam eden yeni Devlet Hastanesi inşaatında geçtiğimiz aylarda yaşanan icra nedeniyle duran çalışmalar, firmalar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ikinci kez durdu.

konya-ereglide-hastane-insaati-yine-durdu

Yeni Ereğli Devlet Hastanesi’nin yapımını üstlenen yüklenici firma, geçtiğimiz aylarda yaşanan icra olayının ardından hastane inşaat alanındaki çalışmalarına yeniden başladı.

Çalışmalara başladıktan kısa süre sonra inşaat alanına gelen alacaklı firmalar ve taşeron firması çalışmaları durdurdu.

Bunun üzerine yüklenici firma yetkilileri ile taşeron firma yetkilileri arasında sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma, olay yerine sevk edilen polisler tarafından daha fazla büyümeden önlendi. Yaklaşık iki ay önce yüklenici firmadan alacağı olduğunu iddia eden Ereğlili firmalar icra takibi başlatmıştı.

Yüklenici firma ise esnaflara borcu olmadığını, taşeron firmaya ödemeleri yaptığını, borcun taşeron firmaya ait olduğunu belirtmişti. Hastane inşaatında yaşanan icra şokundan sonra başlayan çalışmalar, yaşanan anlaşmazlığın ardından bir kez daha durdu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konya’da Roma Dönemine Ait Mezar Bulundu

Konya’nın Ereğli ilçesinde Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) ekiplerince yürütülen altyapı iyileştirme çalışması sırasında, …